corsair-odhalil-sve-prvni-pc-skrine-s-invertovanou-polohou-zakladni-desky
PCTuning Novinka

Corsair odhalil své první PC skříně s invertovanou polohou základní desky

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
8. 12. 2015 17:30 8 Sdílej:

Společnost Corsair představila dvojici nových počítačových skříní Carbide 600Q a Carbide 600C, jejich společným jmenovatelem je to, že do nich lze umístit základní desku formátu ATX v obrácené poloze. 

Reklama
Reklama

Oba modely mají prakticky totožný vzhled s tím rozdílem, že varianta s přízviskem Q je zaměřena na odhlučnění a je opatřena hluktlumícími materiály v panelech, zatímco varianta označená písmenem C nabídne velké okno do bočnice. Jelikož je poloha desky zcela otočena, je netradičně otevírací bočnice a potažmo okno umístěno na pravé straně (při pohledu zpředu). Okno je dokonce vybaveno klikou, pomocí níž ho můžeme snadno odklopit. 

 

Co se vzhledu týče, nabídnou oba modely čistý a elegantní design a převážně rovné panely bez výrazných výstupků. Pouze na boku čelního panelu jsou k vidění průduchy, jimiž je zajištěno proudění vzduchu dovnitř skříně. Čelní panel je téměř jednolitý, nicméně v jeho vrchní části je k vidění kryt přes mechaniky.

 

Mechaniky můžeme do nových přírůstků řady Carbide umístit dvě. Mechaniky jsou stejně jako disky a napájecí zdroj umístěny do vrchního krytu, jehož účelem je patrně hlavně dosažení uhlazenějšího vzhledu a lepšího uspořádání v interiéru. Kromě dvou mechanik najdeme za krytem také dvě pozice pro 3,5" a tři pro 2,5" disky. Disky lze samozřejmě měnit bez nutnosti použití nářadí.

 

Pod krytem skrývajícím disky a PSU je umístěný samotný držák základní desky s pogumovanými otvory pro vedení kabeláže, na který se vejdou základní desky až do formátu ATX. Ona zmiňovaná invertovaná poloha desky znamená to, že grafiky budou umístěné místo spodní poloviny skříně v té vrchní a jejich ventilátory tak budou mířit nahoru. Obráceny tak budou logicky i veškeré vstupy a výstupy zadního panelu desky.

 

Výrobce samozřejmě nezapomněl ani na prostor pro prvky chlazení, který je velice slušný. Už v základu výrobce oba modely vybavil trojicí 140mm ventilátorů AF140L. V případě potřeby však můžeme zvolit třeba také systém vodního chlazení s jedním 280mm radiátorem za čelním panelem či jedním 360mm radiátorem na dně skříně. Další podstatnou výhodou Carbide 600Q a 600C je, že prvky interiéru jsou kompletně vyrobeny z oceli. 

 

Oba modely by měly být k dostání již tento měsíc a jejich cena se bude pohybovat někde nad hranicí 4 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning