crossfire-radeonu-hd-6900-porazi-sli
PCTuning Novinka

CrossFire Radeonů HD 6900 poráží SLI

z-obermaier
Z. Obermaier
15. 12. 2010 19:48 19 Sdílej:

Škálování výkonu Radeonů HD 6900 v CrossFire je neskutečné, v efektivitě poráží i SLI

Reklama
Reklama

Pokud vás výkon nových Radeonů mírně zklamal, můžete si spravit náladu výkonem v CrossFire. Právě jsem doměřil obě dvojice grafických karet, Radeon HD 6950 i HD 6970 a výsledky jsou fascinující. AMD slibovalo vylepšení škálování, což bez výhrad splnilo. Neprozradím konkrétní čísla, to až ve finální recenzi. Abych vás nalákal prozradím jen to, že ve více než polovině her je škálování 100 procentní, ano výkon stoupl přesně dvakrát. Měřil jsem samozřejmě pouze v rozlišení 2560x1600 s vyhlazováním 4xAA nebo 8xAA. S touto bilancí CrossFire nechává definitivně SLI za sebou. Architektura Fermi škáluje v mnoha hrách také stejně dobře, tak impresivní výsledky v celkovém hodnocení a souhrnu ale nepodává - jen málokterý CPU nelimituje jejich výkon. Co nazačilo CrossFire u Radeonů HD 6800 pokračuje i s řadou HD 6900, škálování výkonu je luxusní.

V testu jsem zaznamenal zajímavý paradox, dvojice Radeonů HD 6970 škáluje o jednotky procent hůře než dvojice slabšícho modelů. Je zřejmé, že 4 GHz Core i7 už výkon limituje, i když ne nijak drasticky. Ke dvojici karet z této výkonnostní třídy už je nutné výše taktovaný CPU, a na takový Phenom II zapomeňte úplně. S ním zkrátka z CrossFire Radeonů této třídy nedostanete veškerý možný výkon. Na kompletní test se můžete těšit už za pár dní, nezbývá než udělat ještě pár fotografií karet a sepsat ho. Tedy opět zůstaňte naladěni ... přihlásíme se brzy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning