ctvrtletni-zisk-lenova-vyrazne-prekonal-odhady
Novinka Čtvrtletní zisk Lenova výrazně překonal odhady

Čtvrtletní zisk Lenova výrazně překonal odhady

Mirek Kočí

Mirek Kočí

17. 8. 2020 09:30

Čistý zisk společnosti Lenovo v prvním čtvrtletí probíhajícího fiskálního roku vzrostl o 31 procent na 213 milionů dolarů (4,7 miliardy korun), čímž výrazně překonal odhady analytiků.

Reklama
Reklama

Pandemie koronaviru způsobila, že zaměstnanci firem přešli na home office a školy na online učení, což zvýšilo poptávku po počítačovém vybavení. Rovněž spotřebitelé, kteří byli zavřeni doma, více utráceli za počítače a další smart zařízení.

Čistý zisk největšího světového výrobce počítačů během tří měsíců od dubna do června dosáhl 213 milionů, to je téměř dvojnásobek ve srovnání s prognózami analytiků.

Tržby v Číně stouply o 17 % a v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika o 28 %. Naopak v Severní a Jižní Americe klesly o 9 %, když negativní vliv na ně mělo oslabení poptávky po smartphonech v Latinské Americe a nedostatek komponentů pro Chromebooky v Severní Americe. Celkové tržby Lenovo se zvýšily o 7 % na 13,3 miliardy dolarů.

Čtvrtletní zisk Lenova výrazně překonal odhady

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning