d-link-dwl-8620ap-a-dwl-8620ape-firemni-pristupove-body
Novinka D-Link DWL-8620AP a DWL-8620APE: Firemní přístupové body

D-Link DWL-8620AP a DWL-8620APE: Firemní přístupové body

Mirek Kočí

Mirek Kočí

6. 5. 2019 11:00

Společnost D-Link oznámila dostupnost dvou nových unifikovaných bezdrátových přístupových bodů DWL-8620AP a DWL-8620APE, které by měly umožnit malým i velkým firmám řešit rostoucí nároky na šířku pásma a zajistit bezproblémové připojení.

Reklama

DWL-8620AP a DWL-8620APE využívají potenciál technologie 802.11ac Wave 2 a tak poskytují špičkovou konektivitu s vysokými kombinovanými rychlostmi přenosu dat až 2 533 Mb/s. Podporují také funkci Link Aggregation, která umožňuje, aby jejich dva gigabitové ethernetové porty fungovaly společně jako jeden port s dvojnásobnou dostupnou šířkou pásma pro maximalizaci celkové propustnosti.

Oba body lze používat jako samostatná zařízení nebo mohou být centrálně ovládány řídicími jednotkami D-Link. Centrální správa dostupných rádiových frekvencí pak umožňuje zajistit nejlepší možné pokrytí pro bezdrátové klienty díky automatickému přidělování kanálů a regulaci vysílacího výkonu tak, aby se omezilo vzájemné rušení. Pokud je zjištěna porucha některého přístupového bodu, výkon jeho souseda se automaticky zvýší.

D-Link DWL-8620AP a DWL-8620APE: Firemní přístupové body
i Zdroj: PCTuning.cz

Firmy si mohou vybrat, zda má být přístupový bod namontován na strop nebo na stěnu podle potřeby konkrétní aplikace. Pro větší flexibilitu montáže mají obě novinky integrovanou podporu PoE (napájení přes ethernetový kabel), která umožňuje provoz zařízení i v těžko přístupných místech, kde nejsou k dispozici elektrické zásuvky.

Mezi pokročilé funkce DWL-8620AP a DWL-8620APE patří 802.1p QoS pro lepší fungování aplikací citlivých na zpoždění přenosu, jako jsou VoIP nebo DSCP streamování. Mají také řadu funkcí pro omezení rizika přetížení sítě, například Band Steering, která klientům přiřazuje optimální bezdrátové pásmo. Funkce Airtime Fairness navíc zajišťuje, že je každému klientovi přidělena stejná doba vysílání, což zlepšuje funkčnost sítě i v případě, že jsou připojena pomalejší zařízení. Podporován je i rychlý roaming 802.11k pro bezproblémové přecházení bezdrátového klienta mezi jednotlivými přístupovými body.

Zdroj: D-Link

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama