ddr4-ram-g-skill-ripjaws-4-jsou-zpatky-ve-vedeni-pri-chlazeni-vzduchem-s-nimi-bylo-dosazeno-taktu-4062-mhz
PCTuning Novinka

DDR4 RAM G.Skill Ripjaws 4 jsou zpátky ve vedení, při chlazení vzduchem s nimi bylo dosaženo taktu 4062 MHz

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
29. 5. 2015 08:00 4 Sdílej:

Před dvěma dny jsme Vám přinesli zprávu o novém rekordu v přetaktování operačních pamětí typu DDR4, který byl stanoven s RAM ADATA XPG Z2. Tyto paměti byly přetaktovány na frekvenci 4034 MHz, což není zase tolik, nicméně paměti byly přetaktovány pouze při chlazení vzduchem. Nový rekord na sebe však nenechal dlouho čekat a bylo ho dosaženo s pamětmi značky G.Skill.

Reklama
Reklama

Konkrétně jde o operační paměti typu DDR4 Ripjaws 4, které jsou bezesporu jedněmi z nejlepších paměťových modulů pro taktovače.

 

S těmito pamětmi bylo dosaženo při chlazení vzduchem frekvence 4062 MHz, což je o 28 MHz více, než jakého taktu bylo dosaženo s DDR4 RAM od firmy ADATA. Rozdíl to není nijak výrazný, ale při taktování se přece počítá každý MHz. 

 

 

Nového rekordu bylo dosaženo na sestavě zahrnující základní desku ASRock X99M Killer/3.1 a procesor Intel Core i7-5960X z rodiny produktů "Haswell-E". Teplota procesoru byla při stanovení tohoto rekordu pouhých 42 stupňů Celsia. Pro přetaktování posloužil jeden 4GB modul pamětí Ripjaws 4. Moment, kdy byl rekord překonán, si můžete prohlédnout v následujícím videu:

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning