Dead State: originálnější než Wasteland 2
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Dead State: originálnější než Wasteland 2

Dead State: originálnější než Wasteland 2

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

22. 12. 2014 03:00 5

Seznam kapitol

1. Malé překvapení 2. O co vlastně jde? 3. K práci musí přiložit ruku úplně každý 4. Příprava výprav mezi nelidi 5. Cestování prstem po mapě
6. Když se do boje vkrádá panika 7. Individuální přístup vedoucího skupiny 8. Grafika jak z deset let staré hry 9. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Bylo pro vás hra postapokalyptické RPG Wasteland 2 vrcholem letošního herního roku? Potom nám dovolte seznámit vás s jeho menší a skromnější konkurencí, která vznikla rovněž díky Kickstarteru a která vám nabídne podobnou porci zábavy a k tomu jako bonus navíc i zajímavé nápady. V naší podrobné recenzi se dozvíte víc!

Reklama

Když jsme se na začátku podzimu dočkali oficiálního pokračování Wastelandu s názvem Wasteland 2, mysleli jsme si, že se nic lepšího tento rok k milovníkům postapokalyptické klasiky už nedostane. Na další zajímavý kickstarterovský projekt, který na rozdíl od Wastelandu 2 neměl v zásobě žádné licence a ani šikovné marketingové pracovníky, jsme však zapomněli, a to i přesto, že, hodnoceno zpětně, vypadal také velmi nadějně.

Výsledkem projektu je postapokalyptické RPG Dead State. To nyní najdete na Steamu ve finální podobě a poté, co jsem jej hrála, musím říct, že Wastelandu 2 úplně v pohodě konkuruje. Dead State se přitom také hlásí k herní klasice v té nejčistší podobě a přináší mnoho zajímavých nápadů, které i přes zastaralejší technické zpracování působí svěže.

Ještě než se vrhneme na obsah samotné recenze, zmíním některé faktické informace. Za Dead State stojí vývojáři z nezávislého studia DoubleBear Productions, což vám asi nic neřekne, protože vzniklo právě kvůli vývoji Dead State. DoubleBear Productions si v roce 2012 na Kickstarteru řeklo o 150 000 dolarů, načež jim přispěvatelé nadělili jednou tolik.

Vývoj hry trval něco přes dva roky, přičemž zbývající peníze autoři vybrali skrze předběžný přístup. Je to tedy jedna z mála těch her, které se po Early Access už dostaly mezi hráče dokončené.

Dead State: originálnější než Wasteland 2
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud vám k rozhodnutí o koupi nebude stačit dnešní recenze, můžete si počkat na DEMO hry, které studio připravuje vedle soustavného patchování stávající verze.

Více informací se o Dead State můžete dozvědět také na příslušné kickstarterovské stránce a na oficiálních stránkách hry Dead State. A teď se konečně pusťme do recenze.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama