deepcool-spusti-prodej-vezoveho-cpu-chladice-gammaxx-gt-pro-procesory-do-150-wattu
PCTuning Novinka

DeepCool spustí prodej věžového CPU chladiče Gammaxx GT pro procesory do 150 wattů

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
7. 6. 2017 12:00 Sdílej:

DeepCool dnes oficiálně odstartuje prodej svého nového chladiče procesorů typu věž řady Gammaxx, který nese označení GT. 

Reklama
Reklama

Jde o tradiční chladič typu věž, který by si měl poradit s chlazením procesorů až do 150 wattů v případě platforem od Intelu a až 140 wattů na procesorech od AMD. Pasivní část chladiče tvoří husté žebrování s řadou výřezů pro lepší proudění vzduchu. Rozměry chladiče činí 135 × 84,8 × 156 mm (š × h × v) při hmotnosti 870 gramů. 

Na vrchu pasivu je umístěný kryt z broušeného hliníku, pod nímž se schovává světelný difuzor s vícediodovým RGB nasvícením. Obdobně nasvícený je také dodávaný ventilátor s transparentními lopatkami. Vybrat si u obou můžeme z 65 536 barev. Pro změnu barvy nasvícení mohou posloužit standardní nástroje jako je Asus Aura Sync a další. Do pasivu vedou teplo čtyři heatpipe s průměrem 6 mm vyrobené z mědi, které mají přímý kontakt s CPU. 

Zmíněný dodávaný větrák je schopen pracovat v rozsahu otáček od 500 do 1500 otáček za minutu, čímž zajistí průtok vzduchu až 70,08 CFM. Jeho hlučnost by se přitom měla pohybovat od 17,8 do 29,5 dBA. Základem větráku jsou dynamická kapalinová ložiska a napájení zajišťuje 4pinový PWM konektor. 

Chladič můžeme využít na celé řadě procesorů od obou předních výrobců. Za AMD jím můžeme osadit patice AM4, AM3(+), či FM2(+). Za stáj Intel jde o patice LGA 2011(v3), LGA 1366 a LGA 115x. Cenu Gammaxx GT bohužel zatím výrobce neodhalil, ale bude s největší pravděpodobností atakovat částku 1 500 Kč. 

Zdroj: techPowerUp

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning