denuvo-neexistuje-produkt-ktery-nejde-cracknout
Novinka Denuvo: Neexistuje produkt, který nejde cracknout

Denuvo: Neexistuje produkt, který nejde cracknout

Martina Lipertová

Martina Lipertová

30. 8. 2018 10:00 18

Denuvo je systém ochrany digitálních médií (nejčastěji známá jako DRM), který je navržený tak, aby lidem zabránil používání placeného obsahu bez placení (tzv. pirátství). 

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
15
Reklama

Denuvo bylo dlouho považováno za neprolomitelné, ale pak přišla hra Resident Evil 7, kterou někdo prolomil za ani ne 7 dní.

Teprve po událostech okolo Resident Evil 7 společnost Denuvo připustila, že její protipirátská ochrana není neprolomitelná. A tyto (a další) události ředitel společnosti nyní rozvedl v rozhovoru pro deník gamesindustry.biz. 

Denuvo: Neexistuje produkt, který nejde cracknout
i Zdroj: PCTuning.cz

Ředitel společnosti Denuvo Elmar Fischer v rozhovoru zopakoval, že prolomit lze každá protipirátská ochrana. Cílem Denuva proto podle něj je držet tuto neprolomitelnost co nejdéle, protože v herním průmyslu každý den bez cracku znamená spoustu peněz navrch. A pokud dojde k prolomení ochrany například až za dva měsíce po vydání, už to nemá tak fatální následky, protože herní průmysl se chová o poznání jinak, než ten filmový.

Elmar Fischer ještě dodal, že je stále obtížnější určit, kolik lidí si hru koupí, když ji nenajde na torrentech. A zároveň připouští, že když se na prolomení čeká dlouho, mohou se najít lidé, kteří si ji místo dlouhého čekání raději koupí.

Celý rozhovor s Elmarem Fischerem najdete na stránkách gamesindustry.biz.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama