directx-12-umozni-multi-gpu-konfiguraci-kombinaci-karet-nvidia-a-amd
Novinka DirectX 12 umožní Multi-GPU konfiguraci kombinací karet nVidia a AMD

DirectX 12 umožní Multi-GPU konfiguraci kombinací karet nVidia a AMD

Sam Sadovski

Sam Sadovski

26. 2. 2015 10:00 14

Zavedení DirectX 12, API brzy dostupné spolu s Windows 10, bude pravděpodobně znamenat revoluci v oblasti grafických karet. Položkou Multi-GPU ale seznam novinek zdaleka nekončí.

Reklama

Dle slov důvěryhodného zdroje ze společnosti Microsoft by se měla sada API DirectX 12 ještě více "sblížit" s hardwarem a umožnit mnohem lepší grafický výkon v porovnání s aktuálnější verzí DirectX 11. K výraznému zlepšení by mělo dojít zejména v oblasti odezvy a počtu snímků za sekundu (FPS), přičemž odezva se sníží a počet FPS výrazně stoupne.

DirectX 12 umožní Multi-GPU konfiguraci kombinací karet nVidia a AMD
i Zdroj: PCTuning.cz

DirectX 12 "naučí" VRAM se stackovat (hodnoty se budou sčítat), v SLI či CrossFireX konfiguracích s dvěma grafickými kartami o velikostech 4GB tak budete moci využít plný potenciál 8GB namísto pouhých 4GB.

Nově bude i možné kombinovat GPU s čipy nVidia a AMD, v takové kombinaci ale bude jedna karta pravděpodobně fungovat jako "hlavní" a karta druhá bude použita k dodatečnému výkonu. Tato nová funkce bude přínosná hlavně pro notebooky a jiné počítače, kterým umožní použití APU a GPU zároveň.

Zároveň ale s touto novinkou vzniká otázka, zdali v budoucnu (při možnosti kombinace karet nVidia a AMD) nebudou technologie SLI a CrossFireX zbytečné. Jaký je váš názor?

Zdroj: Tom's Hardware

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama