Discord snižuje frekvenci pamětí u grafik, Nvidia pracuje na opravě
i Zdroj: depositphotos.com
Novinka Discord snižuje frekvenci pamětí u grafik, Nvidia pracuje na opravě

Discord snižuje frekvenci pamětí u grafik, Nvidia pracuje na opravě

David Jiránek

David Jiránek

1. 2. 2023 17:55

Jedna z nejrozšířenějších aplikací na komunikaci hráčů vytváří spolu s jistými grafikami od Nvidie chybu. Ta snižuje frekvence pamětí a v určité míře tak ovlivňuje výkon. Nvidia už nabízí dočasné řešení.

Reklama

Discord jistě hráčům nemusíme představovat. Platforma pro chatování i hovory se u hráčů těší obří popularitě. Je zdarma, dostupná na webu, desktopu, mobilech i konzolích a disponuje velkou řadou integrací. Její zapnutí na počítačích ovšem může ubírat více výkonu, než je běžné.

Jak se nedávno ukázalo, aplikace Discordu pro Windows chybou snižuje maximální takt pamětí u grafických karet ze stáje Nvidie. Konkrétně se maximální frekvence sníží o 200 MHz i při umělém zatížení benchmarky. Problém se podle všeho nevztahuje na počítače s grafickými kartami jiných výrobců.

Na problém upozornili uživatelé fóra Linus Tech Tips
i Zdroj: Discord / vlastní
Na problém upozornili uživatelé fóra Linus Tech Tips

Nvidia už o problému ví a pracuje na nových ovladačích GeForce, které chybu opraví. Mezitím je k dispozici dočasné řešení, které problém obchází pomocí editování SLI profilů. Konkrétní návod je k dispozici na webu Nvidie. Mějte ovšem na paměti, že jde o dočasné řešení a opravu podnikáte na vlastní nebezpečí. Pokud vám výkon nechybí, postačí vám počkat na vydání nových ovladačů.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning