do-ceska-dorazil-smartphone-alcatel-onetouch-idol-3-v-prodeji-je-ve-dvou-velikostech
PCTuning Novinka

Do česka dorazil smartphone Alcatel OneTouch Idol 3. V prodeji je ve dvou velikostech

Mirek Kočí

Mirek Kočí

15. 6. 2015 20:00

Nejzajímavější funkcí nového telefonu je, že jej lze používat i vzhůru nohama, uživatel tak nemusí řešit, v jaké pozici ho vytáhne z kapsy.

Reklama
Reklama

Značka Alcatel OneTouch dnes v Praze pořádala tiskovou konferenci, na které představila nový androidí telefon s označením Idol 3. Nabízet jej bude rovnou ve dvou provedeních, jedna má úhlopříčku displeje 4,7 palce, druhá 5,5 palce. Vizuálně není mezi novinkami rozdíl, i proto si firma dovolila jednotné označení.

Výrobce se chlubí tím, že jeho Idol 3 je mobil, který vlastně nemá nahoře a dole. U vyzvánějícího telefonu vytaženého z kapsy opravdu nemusíte řešit, jak je zrovna převrácen. Design smartphonů je totiž symetrický a uživatelské rozhraní samo pozná, v jaké poloze se zařízení nachází, a podle toho otočí obraz na displeji.

Hlavní foťák má rozlišení 13 megapixelů u obou typů, čelní pro selfie pak osm megapixelů u většího a pět u menšího modelu. Rozdíly jsou i v bateriích, do menšího Idolu se vešel akumulátor s kapacitou 2 000 mAh, do většího pak 2 910 mAh.

Oba telefony podporují rychlé mobilní sítě LTE, mají dvojici výkonných JBL reproduktorů na přední straně a pracují na operačním systému Android 5.0 Lollipop.

Menší novinka se 4,7palcovým displejem dostala čtyřjádrový procesor Snapdragon 410, HD displej a její cena je 6 190 Kč s DPH. Větší 5,5palcová varianta disponuje Full HD displejem a osmijádrovým procesorem Snapdragon 615 se 64bitovou architekturou. Na tuzemském trhu se začíná prodávat za 7 990 Kč s DPH.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning