druha-generace-ipadu-ma-mit-dvojnasobne-rozliseni-displeje
Apple Novinka Druhá generace iPadu má mít dvojnásobné rozlišení displeje

Druhá generace iPadu má mít dvojnásobné rozlišení displeje

Jan Troška

Jan Troška

23. 1. 2011 09:00 17

Na světě je další střípek o iPadu 2. Informoval o něm server MacRumors.

Reklama
Reklama

Tento server je proslulý tím, že má kontakt na zdroj přímo v Applu. Za poslední roky zveřejnil desítky zpráv, které se nakonec u finálních výrobků skutečně potvrdily. Následující zprávu tak lze brát vážně.

Podle ní je velmi pravděpodobné, že chystaný iPad 2 bude mít displej s dvojnásobným rozlišením. Ze současných 1024 × 768 by tak téměř A4kový tablet upgradoval na rozlišení až 2048 × 1536 (260 DPI). S vyšším rozlišením by samozřejmě stouply nároky na grafickou část a současný čip SGX535 by nahradil výkonnější SGX543. Pokud by Apple chtěl zachovat současnou výdrž, což je velmi pravděpodobné, neboť je to velmi sledovaný parametr, musel by s největší pravděpodobností přidat na kapacitě baterie.

Tím by však nejspíše stoupla hmotnost. Stejného výsledku jsme se dočkali i u iPhonu 4, kdy došlo nejen vzhledem k použitým materiálům k mírnému nárůstu hmotnosti ze 133 na 137 gramů. Zvýšení rozlišení se však dramaticky podepisuje na kvalitě zobrazení, takže se snad máme na co těšit.

Druhá generace iPadu má mít dvojnásobné rozlišení displeje

Zdroj: MacRumors.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning