dynabook-tecra-x50-f-firemni-notebook-s-vydrzi-17-hodin
Novinka Dynabook Tecra X50-F: firemní notebook s výdrží 17 hodin

Dynabook Tecra X50-F: firemní notebook s výdrží 17 hodin

Mirek Kočí

Mirek Kočí

6. 9. 2019 12:30

Společnost Dynabook představila odolný profesionální notebook s názvem Tecra X50-F. Mezi jeho přednosti patří nízká hmotnost a dlouhá výdrž na baterii, mimo to se počítač ale může pochlubit i dostatečně výkonným hardwarem a bohatou konektivitou.

Reklama
Reklama

Tecra X50-F vyniká lehkým (1,36 kilogramu) a přitom robustním hořčíkovým. Notebook prošel navíc vojenským testem odolnosti vůči pádu, teplotním změnám, vlhkosti a prachu. Po otevření víka se před vámi objeví patnáctipalcový IGZO displej s rozlišením Full HD, tedy 1 920 × 1 080 pixelů. O vysoký výkon se postará procesor Intel Core i7-8665U (Whiskey Lake), kterému společnost dělají 32 GB operační paměti (DDR4) a 1TB M.2 PCIe NVMe SSD. Úsporný procesor a především úsporný displej znamenají parádní až sedmnáctihodinovou výdrž na jedno nabití 48Wh akumulátoru.

V dnešní době je pro mnoho podniků prioritou účinné zabezpečení dat. X50-F nabízí proto řadu funkcí, které zajišťují při práci s mobilními zařízeními potřebnou ochranu. Několikaúrovňová biometrická autentizace využívající rozpoznávání obličeje pomocí Windows Hello a čtečka otisků prstů (SecurePad) poskytne pracovníkům potřebnou ochranu před nekompetentním přístupem k citlivým firemním informacím v případě ztráty nebo odcizení notebooku. Další vrstvu zabezpečení přidává vlastní systém BIOS.

Dynabook Tecra X50-F: firemní notebook s výdrží 17 hodin

Dalším praktickým prvkem, který posiluje soukromí uživatelů v souladu s rostoucím povědomím o bezpečnosti využívání webových kamer, je posuvný kryt objektivu kamery. Bezpečnostní prvky doplňuje také vestavěná čtečka čipových karet. Počítač je vybaven také dvěma porty typu USB-A, dvěma konektory USB-C Thunderbolt 3 a plnohodnotným HDMI portem. Kromě toho nabízí WiFi 6 a volitelně je k dispozici 4G LTE modem.

Notebook X50-F je dodáván s operačním systémem Windows 10 Modern Standby (MS). Kromě funkce „probuzení otiskem prstu“ nabízí podobné vlastnosti při zapnutí notebooku z režimu spánku, na jaké jako jsou uživatelé zvyklí při práci s chytrým telefonem, kdy vidí okamžitě aktualizované informace.

Podle výrobce bude počítač Tecra X50-F dostupný od října. Cenu pro český trh ovšem neznáme.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning