eBay je zaplaveno překupníky se Steam Deckem, ceny jsou astronomické
PCTuning Novinka

eBay je zaplaveno překupníky se Steam Deckem, ceny jsou astronomické

David Jiránek

David Jiránek

19. 7. 2021 13:00 2

Minulý týden odhalilo Valve nový handheld s nepříliš povedeným názvem Steam Deck. Co se ale povedlo, jsou specifikace a cena. Přenosná konzole okamžitě padla do oka hráčům, kteří projevili celkem vysoký zájem. Toho samozřejmě hned využili překupníci nabízející předobjednaný Steam Deck na platformě eBay.

Reklama
Reklama

V dnešní době jistě nikoho nepřekvapí, že se překupníci chytnou prakticky každého nového hardwaru na trhu. Výjimkou není ani Steam Deck od Valve. Společnost se při představení konzole bránila proti botům a překupníkům alespoň omezením na stáří účtu. Steam Deck šel při startu prodeje zakoupit jen z alespoň několik dní starého uživatelského účtu. Můžeme jen spekulovat, kolik botů tato zábrana v prvních dnech zastavila. Přesto zájem stačil ke shození celého Steamu na několik minut a samotné objednávky byly v úvodních hodinách pro mnoho lidí nedostupné.

Přesto lze i po víkendu Steam Deck rezervovat s datem dodání okolo prvního čtvrtletí příštího roku.

Aktuální dostupnost Steam Decku na Steamu
Aktuální dostupnost Steam Decku na Steamu

Ani tento fakt, že konzole je stále relativně dobře dostupná, překupníky neodradil. Portál eBay aktuálně zaplňují inzeráty přeprodávající potvrzenou předobjednávku Steam Decku. Přímo v titulku přitom lákají na dodání identické s tím, které aktuálně ukazuje Steam.

eBay je zaplaveno překupníky se Steam Deckem, ceny jsou astronomické

Ceny přitom dosahují i pěti tisíc dolarů. Vzhledem k teoretické dostupnosti konzole na Steamu by bylo s podivem, kdyby konzoli za tuto cenu někdo na eBayi koupil.

Nejlevnější Steam Deck s 64GB eMMC pamětí se bude prodávat za 420 euro, v přepočtu okolo 11 tisíc korun. Ačkoliv cena převyšuje například nedávno představené Nintendo Switch OLED, v porovnání s jinými handheldy jde stále o přívětivou cenovku i vzhledem ke specifikacím.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning