Elgato představilo pedál pro streamery, usnadní jim práci
Novinka Elgato představilo pedál pro streamery, usnadní jim práci

Elgato představilo pedál pro streamery, usnadní jim práci

David Jiránek

David Jiránek

26. 1. 2022 13:15 1

Společnost Elgato přichází s nožním pedálem, který usnadní ovládání streamu, stříhání videa ale i hraní. Bude fungovat podobně jako Stream Deck.

Reklama
Reklama

Elgato rozšiřuje příslušenství pro streamery. Mimo oblíbený Stream Deck bude k dispozici také Stream Deck Pedal. Jedná se o pedál s trojicí tlačítek a bohatou softwarovou podporou.

Pedál se k počítači připojuje pětimetrovým kabelem s USB-C koncovkou na straně pedálu a USB-A u počítače. Samotná podložka je vyvedena v černé barvě s odolnou antiskluzovou povrchovou úpravou. Trojici stisknutelných ploch lze nastavit výměnou pružin, což upraví sílu potřebnou k aktivaci.

Stream Deck Pedal podporuje funkce podobně jako Stream Deck. Lze si tak nastavit klávesové zkratky, makra ale i funkce různých programů. Produkt je určen zejména pro streamery, kteří mohou díky pedálu měnit scény, aktivovat animace a provádět další úkony bez nutnosti použít ruce.

Elgato představilo pedál pro streamery, usnadní jim práci

Pedál lze využít i v Adobe programech, například při střihu videa a úpravách fotek, nebo při hraní. Elgato ukazuje například naklánění při střílečkách pomocí pedálu.

Cena na oficiálním shopu je 89,99 euro, tedy o 10 euro více, než Stream Deck Mini se šesti tlačítky. Ten lze v českých eshopech sehnat za 1 990 Kč. Pedál tak vyjde na něco přes dva tisíce korun.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning