evga-700b-nove-700-psu-s-certifikaci-80-plus-bronze-za-prijatelne-penize
PCTuning Novinka

EVGA 700B: nové 700 PSU s certifikací 80 PLUS Bronze za přijatelné peníze

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
11. 12. 2015 16:30 1 Sdílej:

Ne každý potřebuje do své sestavy napájecí zdroj s extrémním výkonem, modulární kabeláží a certifikací 80 PLUS Platinum a ne každý si hlavně takové PSU může dovolit. Toho si je vědoma i firma EVGA, která rozšiřuje svoje portfolio o nový cenově dostupný 700W zdroj s označením 700B. 

Reklama
Reklama

700B je běžně dostupný zdroj, jehož cena byla stanovena na 50 dolarů, a u nás by se tak mohl začít prodávat zhruba za necelých 1500 korun. Za tyto peníze sice nedostaneme modulární kabeláž, ani vysokou energetickou účinnost, ale kvalitně vyhlížející napájecí zdroj s výkonem 700 wattů, který bohatě postačí pro sestavy se dvěma středně výkonnými či jednou high-endovou grafickou kartou. 

Bát se nemusíme ani příliš nízké energetické účinnosti, jelikož zdroj je ověnčen certifikací účinnosti 80 Plus Bronze, která slibuje při 50% zatížení efektivitu až 85 %. Zdroj vychází jedné +12V větve, která dokáže poskytnout až 56 ampér. Nechybí mu ani běžné elektrické ochrany proti přehřátí, přetížení, přepětí, podpětí či zkratu. 

Jak jsem zmínil už v úvodu, nejedná se o modulární zdroj. Veškerou kabeláž tak má na pevno přidělanou ke zdroji. Mimo běžných kabelů jako je 24pinový ATX či 4+4pinový EPS dostaneme také dva kabely s 6+2pinovými PCIe konektory, devět SATA kabelů, tři Molexy a jeden kabel s floppy konektorem Berg. 

Poměrně překvapivé může být také to, že výrobce na tento relativně levný zdroj poskytuje tříletou záruku. 

Zdroj: techPowerUp

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning