evga-predstavila-ctverici-novych-hernich-mysi-rady-torq
PCTuning Novinka

EVGA představila čtveřici nových herních myší řady TORQ

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
27. 1. 2015 15:45 Sdílej:

Společnost EVGA má asi většina z nás spojenou spíše s výrobou grafických karet a základních desek, již před nějakou dobou však zabrousila také na trh s herními periferiemi se svojí herní myší TORQ X10. Tuto špičkovou myš by měly nyní v nabídce doplnit další čtyři levnější myši určené hráčům.

Reklama
Reklama

Jedná se o modely TORQ X5 a X3, které budou k dostání také v provedení s laserovými snímači. Všechny varianty by měly být zaměřeny na náročné hráče, což ostatně potvrzuje už fakt, že výrobce myši vybavil kvalitními spínači Omron s vysokou životností. U modelů X5 by se životnost měla vyšplhat až na 20 milionů kliknutí, zatímco u modelů X3 by se měla životnost spínačů pohybovat někde "pouze" okolo 10 milionů kliků.  

Všechny modely zároveň nabídnou možnost naprogramování maker a příkazů na každé z celkových osmi tlačítek a možnost uložení až pěti profilů do interní paměti. Laserové provedení modelu X5 označené jako X5L nabídne možnost nastavení rozlišení až do 8200 DPI, zatímco u běžného model X5 má optický snímač maximální rozlišení 6400 DPI.

 

U TORQ X3 potom rozlišení optického snímače dosahuje až 4000 DPI a u TORQ X3L, tedy laserové varianty, až 5000 DPI. Citlivost je u všech modelů možné měnit tzv. on-the-fly, tedy tlačítkem na myši přímo při hraní. 

Společným jmenovatelem všech modelů je také jejich konstrukce, která je vhodná pro používání oběma rukama, tedy jak pro leváky, tak pro praváky. Všechny myši mají také stejný polling rate až 1000 Hz a LED podsvícení s možností výběru z několika barev. Pouze model TORQ X3 je omezený pouze červenou barvou podsvícení.

 

Ceny jednotlivých myší jsou následující:

  • EVGA TORQ X5L: 59,99 dolarů (1 475 Kč)
  • EVGA TORQ X5: 49,99 dolarů (1 230 Kč)
  • EVGA TORQ X3L: zatím neznámá, pravděpodobně 45 dolarů (1 100 Kč)
  • EVGA TORQ X3: 39,99 dolarů (980 Kč)

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning