evga-uvadi-na-trh-grafickou-kartu-geforce-gtx-970-ssc-s-tichym-chladicem-dvema-bios-a-slusnym-tovarnim-pretaktovanim
PCTuning Novinka

EVGA uvádí na trh grafickou kartu GeForce GTX 970 SSC s tichým chladičem, dvěma BIOS a slušným továrním přetaktováním

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
9. 1. 2015 09:30 5 Sdílej:

Společnost EVGA představila novou verzi grafické karty GeForce GTX 970, která nese označení SSC (Super Superclocked). Oproti ostatním provedením této karty nabídne tento nový model řadu vylepšení počínaje výrazným továrním přetaktováním a konče podporou dvou BIOS, mezi nimiž lze fyzicky přepínat.

Reklama
Reklama

Karta potěší mimo jiné také taktovače, protože nabídne silnou 6fázovou napájecí kaskádu. Přívod elektrické energie je zajištěný jedním 8pinovým a jedním 6pinovým konektorem. Nový model je, jak jsem již zmínil, vybavený vylepšeným chladičem. Jedná se o chladič ACX 2.0, který je vybavený dvěma ventilátory. Ty se mohou pomocí nástroje dBi (dB Noise Inverter) automaticky vypnout v případě, že se teplota karty dostane pod hranici 60 °C. Díky tomu se karta pochlubí nulovou hlučností při nižší zátěži, podobně jako tomu je třeba u konkurenčního grafické karty Strix od ASUS. 

 

Oba ventilátory mají jedenáct lopatek a využívají dvojitá kuličková ložiska. Další jejich výhodou je velice úsporný motor. Zajímavostí chladiče je také netradiční, podélné vedení tepelných trubic označené jako SHP (Straight Heat Pipers). To zajišťuje snížení teploty GPU přibližně o 5 stupňů Celsia oproti chladičům, kde jsou trubice vyvedeny do stran. Aby bylo zajištěno dostatečné chlazení MOSFET a grafických pamětí při přetaktování, jsou tyto oblasti opatřeny chladícím plechem, který je umístěný pod pasiv. Toto řešení EVGA označuje jako MMCP (Memory MOSFET Cooling Plate).

 

Za zmínku stojí také integrace dvou BIOS, mezi nimiž lze vybírat pomocí přepínače umístěného vedle napájecích konektorů. Vybírat lze mezi SSC Performance a dBi BIOS. První zmíněná konfigurace BIOS je zaměřená na výkon, zatímco druhá klade důraz na nízkou hlučnost. 

 

Karta se dočkala také poměrně výrazného továrního přetaktování. Oproti referenční frekvenci 1050 MHz je frekvence modelu GTX 970 SSC zvýšena na 1190 MHz. GPU boost frekvence potom dosahuje dokonce až 1342 MHz. Karta je vybavená 4 GB pamětí typu GDDR5, které pracují na frekvenci 7010 MHz.

 

Nové provedení karty GTX 970 od EVGA je již k dostání také u nás za cenu kolem 11 000 Kč.    

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning