evropska-komise-dala-googlu-rekordni-pokutu
Novinka Evropská komise dala Googlu rekordní pokutu

Evropská komise dala Googlu rekordní pokutu

Mirek Kočí

Mirek Kočí

22. 7. 2018 20:30

Evropská komise uložila společnosti Google pokutu ve výši 4,34 miliard eur (skoro 110 miliard Kč) za porušení antimonopolních předpisů. Podle ní americká firma ukládala od roku 2011 výrobcům zařízení s Androidem a provozovatelům mobilních sítí protiprávní omezení, aby upevnila dominantní postavení svých produktů zaměřených na všeobecné vyhledávání na internetu.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
16
Reklama

„Google ukládal výrobcům mobilních Android zařízení a provozovatelům sítí protiprávní omezující opatření, aby si pojistil, že k vyhledávání na přístrojích s tímto systémem bude použit jeho vyhledávač. Podnik tak využil Android k upevnění dominantní pozice svého internetového vyhledavače. Tyto praktiky omezily šanci konkurentů soutěžit v této oblasti na základě předností jejich produktů a přicházet s inovacemi,“ uvedla k případu Margrethe Vestagerová, komisařka odpovědná za politiku hospodářské soutěže.

Podle EK musí Google své protiprávní jednání do 90 dnů ukončit, nebo bude muset platit penále ve výši až 5 % průměrného denního celosvětového obratu, který vykazuje jeho mateřská společnost Alphabet. Americký gigant již ovšem uvedl, že se proti pokutě odvolá, protože systém Android podle něj zákazníkům výběr rozšiřuje.

Google v EU čelí i obvinění z toho, že má dohodu s výrobci smartphonů, která jí zajišťuje výhodu jejích vlastních aplikací pro operační systém Android oproti aplikacím dalších stran.

Evropská komise dala Googlu rekordní pokutu
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama