expert-cisco-ztratilo-ochrannou-znamku-na-iphone
Novinka Expert: Cisco ztratilo ochrannou známku na iPhone

Expert: Cisco ztratilo ochrannou známku na iPhone

Stančík Martin

Stančík Martin

13. 1. 2007 00:00 1

Vypadá to, že Cisco prohraje boj s Apple o použití názvu iPhone pro nové zařízení druhé jmenované společnosti, protože Cisco nejspíše nevlastní ochrannou známku na iPhone, jak uvedlo ve své žalobě.

Reklama

Vychází to z veřejně dostupných informací z Amerického úřadu s patenty, stejně jako veřejných recenzí produktů společnosti z minulého roku - platnost ochranné známky vypršela na přelomu let 2005/2006, protože ji Cisco delší dobu nepoužívalo.

"Ochranná známka iPhonu byla registrována 16.11.1999. Pokud má být platnost známky zachována, musíte vyplnit Deklaraci užívání s tím, že byla ochranná známka užívána před šestým výročím registrace a do ní uvedete, že jste ochrannou známku užívali nepřetržitě po celou dobu platnosti. Šesté výročí tedy bylo 16.11.2005 - do tohoto dne však Cisco Deklaraci užívání nepodalo. Americký úřad s patenty vám však dá navíc šest měsíců na podání tohoto dokumentu, pokud zaplatíte nový poplatek (v tomto případě musí být zaplacen do 16.5.2006). Cisco nakonec deklaraci podalo, takže je registrace i nadále aktivní. K Deklaraci musíte přiložit i obrázek, který dokazuje, že se produkt prodává. Cisco přiložilo fotografii iPhonu od své dceřinné společnosti Linksys," říká specialista na právo Jay Berme.

Obrázek ukazuje krabici se zařízením Linksys CIT200 Cordless Internet Telephony Kit s nálepkou "iPhone" vzadu na krabici. Přední část krabice není ukázána, avšak nezdá se, že by slovo iPhone bylo i někde jinde na krabici. Pokud si produkt vyhledáme, zjistíme však, že CIT200 nikde slovo iPhone zmíněno nemá - poprvé se objevilo v prosinci roku 2006, kdy Cisco představilo sérii nových produktů, do té doby nebyla o iPhonu ani zmínka.

CIT200 - iPhone or not?

"Je pravda, že Linksys CIT200 a Linksys CIT310 jsou od 18. prosince přejmenovány na iPhone. Konkrétně, každý produkt Linksysu se nazývá Cordless Internet Telephony Kit, zkráceně iPhone. Manuál však i nadále odkazuje na staré jméno, stejně jak tomu bylo u manuálu k CIT200 a nikde jsem v něm nenarazil na slovo iPhone, i když na jejich webu se objevuje logo "iPhone®". Nejspíš již nestihli manuál dotisknout," říká Tom Keeting z TMC Labs.

To znamená, že Cisco nevyužívalo slovo iPhone aktivně po celou dobu registrace (od 1999 do prosince 2005), avšak vědělo, že by Apple jméno chtělo používat. Pokud by Cisco narychlo nevydalo svůj iPhone, ochranná známka by byla ztracena. Je tedy pravděpodobné, že Deklarace nebude uznána, protože nebylo slovo využíváno nepřetržitě. Pokud se tedy Apple podaří dokázat, že deklarace není platná, bude ochranná známka zrušena. Toto všechno může také objasňovat fakt, proč Apple odmítlo podepsat smlouvu a zaplatit Ciscu za ochranná práva pro iPhone.

Zdroj: ZDNet

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama