experti-vista-neni-nejbezpecnejsi-operacni-system
Novinka Experti: Vista není nejbezpečnější operační systém

Experti: Vista není nejbezpečnější operační systém

Stančík Martin

Stančík Martin

31. 1. 2007 00:00 12

Bezpečnostní experti popírají tvrzení Billa Gatese, že Windows Vista jsou bezpečnější než jakýkoli jiný operační systém.

Reklama

Může být bezpečnější, než předchozí verze Windows, avšak pořád existují starší operační systémy, které jsou bezpečnější, tvrdí experti. Jiní říkají, že bezpečnost spíše záleží na tom, jak lidé systém používají, než na technologii samotné.

A hackeři se prý již na Vistu začínají zaměřovat. Gates v rozhovoru pro BBC prohlásil, že Vista je "o mnoho bezpečnější"s tím, že bezpečnost je hlavním důvodem, proč by lidé měli na nový systém přejít z XP. Windows Vista Microsoft vyvíjel více než pět let a mnohokrát odložil jejich vydání - hlavně kvůli tomu, že vývojáři přidávali nové bezpečnostní prvky.

Experti: Vista není nejbezpečnější operační systém
i Zdroj: PCTuning.cz

Chyby ve Vistě jsou zatím probírány jen na online fórech a zatím nebyla nalezena žádná významnější. "Jsou určitě bezpečnější než například Windows 3.x, Windows 95, Windows NT, Windows 2000 nebo Windows XP," řekl Mikko Hypponen ze společnosti F-Secure, "avšak určitě nejsou bezpečnější než systémy jako FreeBSD, QNX a AS/400. Řekl bych také, že Vista není ani tak bezpečná jako jiný operační systém od Microsoftu - ten uvnitř Xbox 360."

David Emm z firmy Kaspersky si pak myslí, že softwarový gigant zvolil dobrou linii mezi bezpečností a snadným užíváním. "Čím jednodušší je užívání systému pro laiky, tím větší bezpečnostní rizika vznikají," říká Emm. "Lidé jsou zde tím nejslabějším článkem." Greg Day z McAfee pak například poukazuje na to, že systém User Account Control ve Vistě uživateli neposkytuje dostatek informací k tomu, aby se rozhodl, zda je daná aplikace bezpečná či nikoli.

Zdroj: BBC

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama