fanousci-game-of-thrones-by-si-meli-dat-pozor-na-phishing-a-dalsi-kyberhrozby
Novinka Fanoušci Game of Thrones by si měli dát pozor na phishing a další kyberhrozby

Fanoušci Game of Thrones by si měli dát pozor na phishing a další kyberhrozby

Mirek Kočí

Mirek Kočí

17. 4. 2019 12:30 1

Fanoušci Hry o trůny se konečně dočkali závěrečné řady oblíbeného seriálu. Ale na nové díly se dobře připravovali i kyberzločinci, kteří se snaží nadšence nalákat na různé phishingové a jiné podvody.

Reklama

Výzkumný tým Check Point Research objevil nové útoky a škodlivé aktivity zaměřené na nic netušící fanoušky této fantasy ságy. Často se jedná zejména o phishing nebo falešné streamovací služby. Stránky používají věrohodný branding seriálu a mimo jiné lákají fanoušky na soutěže o speciální dárkový balíček Hry o trůny. Ve skutečnosti samozřejmě žádné ceny neexistují a útočníci se snaží jen získat co nejvíce citlivých informací, které by mohli dále použít, ať už ke spamování, prodeji nebo jiným útokům. Dalším příkladem jsou různé obchody, které se vydávají za oficiální stránky a nabízí nejrůznější předměty spojené se seriálem. Ale cílem je pouze podvodně sbírat údaje o kreditních kartách uživatelů.

Fanoušci Game of Thrones by si měli dát pozor na phishing a další kyberhrozby
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Fanoušci Game of Thrones by si měli dát pozor na phishing a další kyberhrozby
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Webové stránky zaměřené na tématiku Hry o trůny můžeme rozdělit do dvou hlavních kategorií - legitimní a podvodné webové stránky. Obě kategorie využívají popularitu značky, aby přilákaly uživatele, ale motivace je samozřejmě jiná. Mezi legitimní webové stránky patří například různé fanouškovské stránky, online hry nebo malé obchody, které hledají potenciální zákazníky nebo nové členy komunity.

Na druhé straně podvodné webové stránky využívají popularity značky k zobrazování reklam, získávání osobních informací nebo se snaží přesvědčit uživatele k instalaci nechtěného programu. Tyto podvodné webové stránky většinou zahrnují weby, které požadují osobní informace pro marketingové účely a falešné streamingové stránky, které vyžadují, aby uživatel stáhl doplněk prohlížeče a poskytl osobní údaje, přičemž žádný obsah se uživateli samozřejmě nezobrazí.

Když budete hledat novinky a zajímavosti o svém oblíbeném seriálu, buďte proto velmi obezřetní a přemýšlejte, než na něco kliknete.

Zdroj: Check Point

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama