finalni-android-oreo-miri-na-prvni-samsungy-galaxy-s8-a-s8
Novinka Finální Android Oreo míří na první Samsungy Galaxy S8 a S8+

Finální Android Oreo míří na první Samsungy Galaxy S8 a S8+

Mirek Kočí

Mirek Kočí

8. 2. 2018 16:00 4

Po měsících důkladného testování se aktualizace s Androidem 8.0 Oreo a nadstavbou Experience 9 dostává mezi první majitele chytrých telefonů Galaxy S8 (+). Nejdříve se updatu dočkali beta testeři, vydání očekávaného softwaru pro širokou veřejnost je naplánováno na konec týdne. Informoval o tom web AllAboutSamsung.

Reklama

Distribuce Orea již započala v sousedním Německu, zatím se z nejnovějšího Androidu mohou těšit ale pouze ti, kteří byli zaregistrovaní v beta programu.  Kdo má ve svém telefonu poslední betu, update má velikost 487 megabajtů. Pokud však někdo z testerů z nějakého důvodu přešel na starší oficiální iteraci Nougat, bude stahovat zhruba 1,5 gigabajtu.

Kromě systému od Googlu je součástí instalačního balíčku i zbrusu nové uživatelské prostředí Experience 9.0 se zajímavými novinkami, které by uživatelský zážitek měly posunout na vyšší úroveň.

Do nadstavby bylo implementováno chytřejší vyhledávání, inteligentnější je také asistentka Bixby, novinky však neminuly ani Samsung Cloud nebo klávesnici. Zajímavě vypadá také funkce Barevných filtrů, která umožňuje přenastavení celé prostředí telefonu do různých odstínů, což by mělo být přívětivější pro oči uživatelů během používání telefonů. Součástí nejnovějšího oficiálního firmwaru pro S8(+) jsou i nejaktuálnější bezpečnostní záplaty.

Finální Android Oreo míří na první Samsungy Galaxy S8 a S8+
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama