firma-asrock-predstavila-dvojici-zakladnich-desek-zalozenych-na-soc-pentium-j2900
PCTuning Novinka

Firma ASRock představila dvojici základních desek založených na SoC Pentium J2900

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
6. 8. 2014 09:30 Sdílej:

Společnost ASRock vyvinula dvojici základních desek založených na zcela novém SoC Intel Pentium J2900 z rodiny Bay Trail. 

Reklama
Reklama

Mezi tuto dvojici se řadí základní deska Q2900-ITX, která má formát mini-ITX, a Q2900M s formátem micro-ATX. Obě desky jsou vybaveny zmíněným čipem J2900 s TDP 10 W, který je ochlazován pouze za pomoci pasivního hliníkového chladiče. SoC J2900 má čtyři jádra a nabídne základní frekvenci 2,4 GHz a Turbo Boost frekvenci 2,66 GHz. Mezi další specifikace patří 2 MB cache, integrovaná grafika Intel HD Graphics a dvoukanálový paměťový řadič pro paměti typu DDR3.    

Ale vraťme se k samotným deskám a jejich konektivitě. Model Q2900-ITX nabídne dva SO-DIMM sloty pro připojení DDR3 pamětí. Pro připojení rozšiřujících karet poslouží buď slot PCI-Express 2.0 x1, nebo rozhraní miniPCIe 2.0. Disky lze připojit pomocí dvou portů SATA III (6 Gb/s) nebo dvojice portů SATA II (3 Gb/s). Na zadním panelu nabídne deska dva porty USB 2.0, dva konektory USB 3.0, grafické výstupy DVI, D-Sub a HDMI, pětici konektorů 8kanálového audia, gigabitový ethernetový port a dvojici konektorů PS/2. 

Větší model formátu micro-ATX nabídne prakticky stejnou výbavu jako model Q2900-ITX. Zásadním rozdílem je hlavně využití DIMM slotů plné velikosti namísto SO-DIMM a dočkáme se také dalšího slotu PCIe 2.0 x1 a rozhraní PCI-Express 2.0 x16. Konektivita zadního panelu se také lehce liší. Setkáme se zde pouze se třemi konektory 6kanálového audia.

Zdroj: TechPowerUp

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning