firma-xigmatek-odhalila-podobu-nevsedne-vyhlizejiciho-napajeciho-zdroje-vector-s550
PCTuning Novinka

Firma Xigmatek odhalila podobu nevšedně vyhlížejícího napájecího zdroje Vector S550

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
6. 7. 2015 10:00 2 Sdílej:

Společnost Xigmatek dnes odhalila, jak bude vypadat její nový napájecí zdroj Vector S550, který by mohl zákazníky oslovit zejména velice netradičním a odvážným designem. 

Reklama
Reklama

Vzhledu zdroje dominují boky s červeným hrubým nástřikem a také spodní část s červenou mřížkou překrytou bílým rámečkem s naznačeným písmenem "V". Pod touto mřížkou se ukrývá modře nasvícený ventilátor o průměru 135 mm. 

Zdroj by však neměl být zajímavý pouze po stránce vzhledu, ale také svým výkonem 550 wattů, využitím jediné +12V větve a třeba také podporou APFC. Splňuje nicméně pouze certifikaci účinnosti 80 PLUS Silver, která zaručuje energetickou účinnost maximálně 89 % při 50% zatížení. Dočkat bychom se měly také podpory stavů C6/C7, které jsou nutné pro napájení procesorů Intel 4. generace "Haswell". 

 

Vzhledem k výkonu a kabelové výbavě je PSU podle slov výrobce vhodné zejména pro napájení základních herních sestav s jednou grafickou kartou. O tom svědčí i sada kabelů dodávaných ke zdroji, zahrnující jeden kabel s 24pinovým ATX a jeden s 8+8pinovým EPS konektorem společně se dvěma 6+2pinovými PCIe kabely, šesti SATA kabely, třemi Molexy a jedním kabelem s konektorem Berg pro připojení FDD. 

 

Cenu tohoto netradičně vyhlížejícího zdroje bohužel výrobce zatím neodhalil. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning