forbes-bill-gates-je-porad-nejbohatsi
Novinka Forbes: Bill Gates je pořád nejbohatší

Forbes: Bill Gates je pořád nejbohatší

Stančík Martin

Stančík Martin

13. 3. 2006 00:00 25

William Henry Gates III se již po dvacáté stal v žebříčku časopisu Forbes nejbohatším mužem světa; na šesté pozici se umístil také spoluzakladatel Microsoftu Paul Allen a i na dalších pozicích najdeme lidi podnikající v IT.

Reklama

S padesáti miliardami dolarů může Gates slavit již dvacáté vítězství v kategorie "Nejbohatší osoba světa" magazínu Forbes za sebou. Další spoluzakladatel Microsoftu Paul Allen se umístil na šesté pozici s měním 22 miliard dolarů. Na dvacáté čtvrté příčce pak najdeme dalšího muže z Microsoftu - Steva Ballmera s 13.6 miliardami dolarů.

Dva z prvních pěti lidí v "Forbes Rich List 2006" podnikají v oblasti technologií nebo komunikací - kromě Billa Gatese to je Carlos Slim Helú; pětku uzavírá investor Warren Buffett, Ingvar Kamprad a Lakshmi Mittal.

Michael Dell ze světoznámé firmy Dell vyrábějící počítače se tento rok umístil na dvanácté příčce s 17.1 milardami dolarů a Larry Ellison, šéf společnosti Oracle, spadl z deváté na patnáctou příčku s měním 16 miliard dolarů. Majitelé korporace Google Sergey Brin (12.9 miliardy) a Larry Page (12.8 miliardy) jsou na 26 a 27 místě.


Zdroj: ZDNet

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama