fox-viacom-a-dalsi-chteji-vytvorit-konkurenci-pro-youtube
Novinka Fox, Viacom a další chtějí vytvořit konkurenci pro YouTube

Fox, Viacom a další chtějí vytvořit konkurenci pro YouTube

Stančík Martin

Stančík Martin

9. 12. 2006 00:00 15

Americké společnosti Fox, CBS, Viacom a NBC vedou podle listu Wall Street Journal rozhovory o možném konkurentovi YouTube.

Reklama

I když je dohoda ještě daleko, píše Wall Street Journal (WSJ), společnosti by chtěly proniknout do byznysu a vytvořit webové stránky, na které by byly umisťovány videa z jejich televizních stanic a stránky by tak konkurovaly jedničce v oboru YouTube vlastněné gigantem Google. Podle zdrojů obeznámených s jednáním by si firmy chtěly také vzít svůj podíl z koláče dynamicky se rozvíjejícího trhu s webovými reklamami a zvažují i vytvoření nového přehrávače, pomocí kterého by uživatelé videa mohli spouštět.

YouTube se dokázal za necelé dva roky z menší společnosti se sídlem v Silicon Valley stát nejpopulárnějším webem pro sdílení videí s návštěvností 100 milionů lidí denně. V listopadu byl web odkoupen společností Google za 1.65 miliard dolarů. Problémem poslední doby však je, že čím dál více videí na webu je umístěných bez autorských povolení.

Některé mediální firmy tedy YouTube pohrozily, že jej zažalují, zatímco ostatní jako CBS a NBC s ním uzavřely dohody. Wall Street Journal dodává, že rozhovory o možném konkurentovi YouTube probíhají již od začátku tohoto roku. Zajímavostí pak je, že Walt Disney, vlastník televizní stanice ABC, se do rozhovorů nezapojil, protože společnost se chce spoléhat na sílu své vlastní značky.

Zdroj: Yahoo

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama