foxconn-zacne-vydavat-graficke-karty
Novinka Foxconn začne vydávat grafické karty

Foxconn začne vydávat grafické karty

Jaroslav Lexa

Jaroslav Lexa

14. 3. 2006 00:00 2

Na trhu máme celkem tři výrobce grafických čipů, kromě klasických korporací je tu ještě Matrox. Z výrobců samotných karet máme už mnohem větší výběr. Jednotlivé firmy mají pro karty různá příslušenství atd. Na trh vstupuje také Foxconn.

Reklama

 

CEBIT je semeništěm zpráv z oblasti IT, aby také ne. Foxconn, který je známý například svými ultra výkonnými notebooky nebo klasickými PC, se vydal do ještě neprozkoumaných vod. Zástupci firmy se totiž rozhodli, že začnou vydávat vlastní grafické karty.

Foxconn by měl už na přelomu tohoto roku vydávat své vlastní grafické řešení. Pro začátek si však vybral čipy od společnosti nVIDIA. Nevím, co stojí za takovou "diskriminací", ale jedno je jisté. Po vstupu na trh by nic nemělo bránit napravit tuto chybu. Ten třetí vzadu, Matrox však vyjde na prázdno.

Pro svůj prototyp si vybral Foxconn to nejžhavější, co je na trhu. Tedy GF 7900 GT/GTX (jádro G71). Takto osazená karta nese jméno PX7900GTX. Nezbývá nic jiného než Foxconnu popřát štěstí a doufat, že GK "made by Foxconn" nebudou tak předražené, jako ostatní jeho produkty.

Podle digitimes

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama