gartner-obavy-z-pocitacove-bezpecnosti-tento-rok-vyjdou-na-2-miliardy-dolaru
Novinka Gartner: obavy z počítačové bezpečnosti tento rok vyjdou na 2 miliardy dolarů

Gartner: obavy z počítačové bezpečnosti tento rok vyjdou na 2 miliardy dolarů

Stančík Martin

Stančík Martin

28. 11. 2006 00:00

Obavy zákazníků z bezpečnosti na internetu budou v tomto roce společnosti podle analytické firmy Gartner stát dvě miliardy dolarů.

Reklama

Skoro polovina dotázaných uvedla, že má strach z ukradení informací, dat a webových útoků týkajících se jejich bankovních transakcí. Více než deset procent pak dodalo, že kvůli těmto obavám na internetu méně utrácelo. V průzkumu odpovídalo na 5000 amerických plnoletých mužů a žen. I když podle Avivahy Litanové ze společnosti Gartner z letošní studie vyplývá, že se o svou bezpečnost bojí pořád stejný počet lidí, jako tomu bylo v roce minulém, uživatelé prý mění své zvyky.

A s protesty zákazníků i organizace zlepšují ochranu svých systémů díky společnostem, jež vydávají bezpečnostní standardy. Ty jsou však prý moc pomalé. "Když se podíváte na organizace vydávající standardy pro bezpečnost internetového bankovnictví, zjistíte, že jsou oproti útočníkům tak dva roky pozadu," řekla Litanová, která jedním dechem dodává, že k dobrému pocitu zákazníků přispěje nejen implementace nových technologií, avšak také jejich zviditelnění uživatelům.

Zdroj: SC Magazine

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama