gigabyte-odhaluje-trio-desek-s-cipovou-sadou-intel-z97-express
PCTuning Novinka

Gigabyte odhaluje trio desek s čipovou sadou Intel Z97 Express

ales-kanak
Aleš Kaňák
23. 4. 2014 11:00 Sdílej:

Oficiální představení nových čipových sad od Intelu se pomalu blíží – už zbývají necelé tři týdny. Při této příležitosti se společnost Gigabyte rozhodla podělit o pár fotek zobrazující trio desek s čipovou sadou Intel Z97 Express.

Reklama
Reklama

Na obrázcích níže vidíte modely Z97X-UD5H BK (Black Edition), Z97X-UD7 TH a overclockerskou Z97X-SOC Force. Všechny zmíněné základní desky jsou vybaveny paticí LGA 1150, podporují generaci procesorů Haswell Refresh a jsou zpětně kompatibilní se stávajícími Haswelly.

Všechny desky mají nový Ultra Durable design a podporují multi-GPU zapojení (SLI a CrossFire). Modely UD5 a UD7 nabízí trojici PCI-Express x16 slotů, pouze SOC má tyto sloty hned čtyři. Dále desky z konektivity nabízejí čtyři DIMM sloty pro DDR3 paměti, jeden SATA Express konektor, dva (Z97X-SOC Force) nebo čtyři (Z97X-UD5H BK, Z97X-UD7 TH) SATA 6.0 Gb/s porty, 7.1 audio a Gigabit Ethernet. UD7 TH a SOC Force jsou osazeny síťovým čipem Killer E2200.

Z97X-UD7 TH přináší podporu rozhraní Thunderbolt 2 (není prozatím jisté zda jeden nebo dva porty), Z97X-UD5H BK má pro změnu M.2 konektor (10 Gb/s) a Z97X-SOC Force nabídne tradičně celou řadu OC funkcí (např. taktovací tlačítka, měřící body, POST displej, LN2 mód a další přepínače). Ceny jsou prozatím velkou neznámou.

Zdroj: TechPowerUp!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning