gigabyte-vydava-svuj-prvni-napajeci-zdroj-rady-xtreme-gaming
PCTuning Novinka

Gigabyte vydává svůj první napájecí zdroj řady Xtreme Gaming

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
7. 7. 2016 13:45 6 Sdílej:

Značka Gigabyte a napájecí zdroje už nebyly poměrně dlouho společně skloňovaným pojmem. To se nyní tento výrobce snaží změnit a hodlá prorazit hned high-endem v podobě špičkového PSU pro hráče XP1200M.

Reklama
Reklama

Tento zdroj bude spadat do série Xtreme Gaming a nabídne, jak už název napovídá, výkon 1200 wattů. Jeho konstrukce bude modulární, což značí, že si budeme moci sami zvolit, které kabely k němu připojíme. Stavěn je na připojení 3 až 4 grafických karet, o čemž svědčí i fakt, že s ním dostaneme šest 6+2pinových PCIe kabelů. Kromě toho se dočkáme klasického 24pinového ATX, dvou 4+4pinových EPS, dvanácti SATA a osmi Molex kabelů. Dodávané jsou také dvě redukce z Molex na Berg (floppy) konektorů. 

 

O tom, že se jedná o skutečnou špičku, nás může přesvědčit také energetická účinnost třídy 80 Plus Platinum slibující účinnost až 94 %, nebo třeba kvalitní japonské kondenzátory. Xtreme Gaming XP1200M využívá jednu silnou +12V větev a je vybavený většinou běžných elektrických ochran (OVP, OPP, SCP, UVP, OCP a OTP). Nabídne také přepínač vstupního napětí. 

 

Chlazení zdroje zajišťuje vestavěný 140mm ventilátor, který má automatickou regulaci podle zatížení. Při maximální zátěži by hlučnost větráku neměla přesáhnout 35 dBA. Při vytížení na 1000 wattů výkonu se hlučnost sníží na 30 dBA a při zatížení pod hranici 720 W větrák produkuje pouze 20 dBA hluku.

 

Jediné co zatím netušíme je, kdy hodlá GB svůj nový špičkový zdroj přinést na pulty obchodů a za jakou cenu. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning