google-chrome-roste-poprve-prekonal-podil-firefoxu
Novinka Google Chrome roste: poprvé překonal podíl Firefoxu

Google Chrome roste: poprvé překonal podíl Firefoxu

Lukáš Voříšek

Lukáš Voříšek

2. 12. 2011 09:00 14

Masivní kampaň se společnosti Google vyplatila. Počet jeho uživatelů roste na úkor ostatních a nyní se zařadil na druhé místo za slábnoucí Internet Explorer.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

včera 13:00
2
Reklama

Několik dlouhých let se ohnivá liška držela na druhé příčce za slábnoucím Internet Explorerem. Nyní jí překonal relativní nováček na trhu - prohlížeč Chrome z dílen internetového giganta. Masivní kampaň se společnosti Google očividně vyplatila a zatímco většina konkurenčních prohlížečů ztrácí své příznivce, Chome získává další a další uživatele.

Google Chrome roste: poprvé překonal podíl Firefoxu
i Zdroj: PCTuning.cz

A aby ne, televizní spoty, billboardy a další druhy reklamy na nás ze všech stran křičí, že právě Chrome je tím nejrychlejším prohlížečem na trhu. To se nám potvrdilo např. v komplexním testu Peacekeeper od Futuremarku, kde byl browser s výrazným náskokem na prvním místě. Pro uživatele je vidina rychlejšího prohlížení nepochybně lákavou volbou a celkově minimalistický design se očividně líbí.

 

Source: StatCounter Global Stats - Browser Market Share

Podle serveru Statcounter překonal Chrome poprvé za necelé 3 roky na trhu dlohodobou dvojku na trhu v podobě Firefoxu. Internet Explorer si stále drží svou první příčku a jak můžete vidět, stejně jako podíl Firefoxu dlouhodobě klesá i podíl IE. Podíl uživatelů využívajících Chrome vzrostl na 25,7 %, což je oproti 4,66 % v roce 2009 obrovský skok. Internet Explorer stále ztrácí uživatele a jeho podíl nyní dělá 40,6 %. Firefox klesl na 25,2 %, čímž si v globálním měřítku získal třetí příčku za rostoucím Chrome a klesajícím IE. Pomalu roste i počet uživatelů browseru Safari (5,9 %), za což může především mobilní segment, kde se Applu velmi daří.

Zdroj: Engadget

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama