google-dostal-ve-francii-pokutu-kvuli-pravu-byt-zapomenut
Novinka Google dostal ve Francii pokutu, kvůli právu být zapomenut

Google dostal ve Francii pokutu, kvůli právu být zapomenut

Mirek Kočí

Mirek Kočí

27. 3. 2016 14:00 1

Francouzský úřad na ochranu osobních údajů uložil Googlu pokutu 100 tisíc eur za to, že neodstranil sporné odkazy na údaje týkající se jednotlivců ze všech svých webů. Americký internetový gigant už uvedl, že se proti rozhodnutí hodlá odvolat.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
16
Reklama

Rozhodnutí souvisí s „právem být zapomenut“, které má podle předloňského verdiktu Soudního dvora Evropské unie každý občan. Vyhledávače jako Google nebo Bing od Microsoftu tudíž musí na žádost lidí odstranit odkazy na obsah, který se objeví v rámci hledání jejich jména.

Google se podvolil, nevyhovující výsledky vyhledávání však odstranil jenom z webů s evropskými doménami jako google.de v Německu či Google.fr ve Francii. Francouzský úřad CNIL loni v květnu Googlu nařídil, aby verdikt vztáhl na všechny svoje weby, včetně domény s globální koncovkou google.com. To by však podle Googlu mohlo omezit volný tok informací.

Regulátor CNIL však tvrdí, že právo na soukromí se nemůže odvíjet od „zeměpisného původu“ těch, kdo výsledky vyhledávání vidí. Google má tudíž odkazy odstranit ze všech svých webů bez ohledu na to, jakou verzi lidé zrovna používají a kde se zrovna nacházejí.

Mluvčí Googlu uvedl, že podnik nesouhlasí s tím, aby si „státní úřad na ochranu osobních údajů nárokoval pravomoc kontrolovat v celosvětovém měřítku informace, ke kterým mají přístup uživatelé internetu po celém světě“. Firma se proti rozhodnutí hodlá odvolat.

Google dostal ve Francii pokutu, kvůli právu být zapomenut
i Zdroj: PCTuning.cz

Zdroj: ČTK 

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama