google-vas-sleduje-i-kdyz-mu-to-zakazete
PCTuning Novinka

Google vás sleduje, i když mu to zakážete

martina-lipertova
Martina Lipertová
14. 8. 2018 08:00 1 Sdílej:

Jak jsme se v minulosti dozvěděli už několikrát, Google má dlouhé prsty a dostat se z jeho područí je velmi obtížné, ba dokonce nemožné. Dokazuje to také fakt, že Google sleduje vaši lokaci i přestože to výslovně zakážete.

Reklama
Reklama

Služby Googlu na zařízeních s Androidem a iOS sledují a ukládají vaši lokaci i pokud vypnete historii sledování polohy v nastavení soukromí. Naznačila to zpráva z vyšetřování americké tiskové agentury Associated Press (AP).

AP uvedla, že uživatel může historii sledování polohy kdykoliv vypnout, ale některé aplikace od Googlu údaje o poloze přesto i nadále ukládají. Stačí, abyste si v aplikaci Googlu něco vyhledali, například počasí, načež se do vašeho Googlu účtu uloží vaše přesná zeměpisná délka šířka.

Pokud se chcete údajů o své poloze úplně zbavit, musíte kromě zákazu sdílení polohy vymazat všechny údaje o poloze z Google účtu na myactivity.google.com. V tomto případě však riskujete, že některé služby (například navigace) nebudou fungovat správně.

Google se brání tím, že s uživateli jedná čestně. Mluvčí společnosti Google uvedl: „Existuje celá řada různých způsobů, jak může Google používat lokalitu pro zlepšení uživatelského komfortu uživatelů, včetně Historie polohy, Aktivity na webu a v aplikacích a prostřednictvím služeb určování polohy na úrovni zařízení. Poskytujeme jasné popisy těchto nástrojů a robustní ovládací prvky, aby je lidé mohli zapínat nebo vypínat a kdykoli smazat svou historii.“

Kritici jsou ovšem toho názoru, že Google se moc nesnaží chránit naše soukromí, protože na schraňování informací dobře vydělává.

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning