graficke-karty-geforce-gtx-880-a-gtx-870-od-nvidia-by-mely-na-trh-dorazit-jeste-letos
Novinka Grafické karty GeForce GTX 880 a GTX 870 od NVIDIA by měly na trh dorazit ještě letos

Grafické karty GeForce GTX 880 a GTX 870 od NVIDIA by měly na trh dorazit ještě letos

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

19. 6. 2014 10:00 25

NVIDIA plánuje vydání svých nadcházejících high-end grafických karet GeForce GTX 880 a GTX 870 na čtvrté čtvrtletí letošního roku.

Reklama
Reklama

Dorazit na trh by měly podle zprávy od SweClockers přibližně na přelomu října a listopadu. Obě dvě chystané karty by měly být založeny na zcela novém GPU "GM204". Ti z Vás, kdo se těšily na 20nm výrobní proces GPU, si však budou muset ještě počkat, protože nadcházející dvojice GPU bude opět založena na 28nm výrobním procesu

Na popud výrobního partnera NVIDIA TSMC nebude u karet využita nová generace 20nm čipů, která zkrátka ještě není připravena. TSMC tudíž navrhlo NVIDIA použít nový druh GPU "Maxwell", které bude využívat stávající 28nm výrobní proces. Účinnost (poměr výkonu a spotřeby) těchto GPU ostatně byla prověřena kartami GeForce GTX 750 a GTX 750 Ti, tudíž bychom se snad mohli dočkat u nových karet alespoň jistého pokroku.

Grafické karty GeForce GTX 880 a GTX 870 od NVIDIA by měly na trh dorazit ještě letos

Čip GM204 by podle některých spekulací měl nabídnout 3200 CUDA jader, 200 TMU a 32 ROP. Obě karty by měly využívat paměti typu GDDR5 s 256bitovou šířkou sběrnice. Na přesnější informace o chystaných kartách a na oficiální potvrzení využitého výrobního procesu si pravděpodobně budeme muset ještě chvíli počkat. 

Zdroj: TechPowerUp

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning