grafiky-amd-radeon-se-do-smartphonu-samsung-dostanou-v-pristich-dvou-letech
Novinka Grafiky AMD Radeon se do smartphonů Samsung dostanou v příštích dvou letech

Grafiky AMD Radeon se do smartphonů Samsung dostanou v příštích dvou letech

Mirek Kočí

Mirek Kočí

6. 8. 2019 13:30

Před dvěma měsíci Samsung oznámil, že u svých vyšších řad smartphonů opustí GPU od ARM a Qualcommu ve prospěch nové technologie RDNA od AMD, kterou bude využívat ve svých vlastních čipech Exynos. Nové partnerství by mělo přinést větší pokrok v mobilním hraní, potažmo v kvalitnější grafice v mobilních hrách. Nedojde k tomu ale ze dne na den. Během oznamování finančních výsledků za poslední čtvrtletí Samsung uvedl, že s pouíváním grafických čipů AMD začne v průběhu následujících dvou let.

Reklama
Reklama

Pro AMD představuje uzavření partnerství šanci proniknout na mobilní trh a rozšířit zde svou uživatelskou základnu čipů Radeon, známých hlavně s grafických karet pro počítače, zatímco Samsung si od něj slibuje zvýšení konkurenceschopnosti vlastních čipů Exynos. Dohoda mezi oběma podniky byla uzavřena na mnoho let dopředu a jihokorejský gigant za licencování technologií AMD zaplatí neupřesněnou částku.

Grafiky AMD Radeon se do smartphonů Samsung dostanou v příštích dvou letech

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning