hackeri-vydrazili-zdrojove-kody-k-cyberpunku-2077-a-dalsim-hram
Novinka Hackeři vydražili zdrojové kódy k Cyberpunku 2077 a dalším hrám

Hackeři vydražili zdrojové kódy k Cyberpunku 2077 a dalším hrám

Mirek Kočí

Mirek Kočí

12. 2. 2021 14:19

V úterý polský CD Projekt Red oznámil, že došlo k prolomení jeho serverů. Neznámí útočníci se nedostali naštěstí k žádným uživatelským datům, takže hráči mohou být v klidu. To, co však bylo ukradeno, byly zdrojové kódy k Cyberpunku 2077, Witcherovi 3 i Gwentu.

Reklama
Reklama

Společnost se pokusu o vydírání hackerům postavila a výkupné odmítla zaplatit. Protože se útočníky během 48hodinové lhůty nepodařilo policii vypátrat, ti tak mohli přistoupilt k aukci odcizeného materiálu. Podle hackerské skupiny vx-underground začala aukce na dark webu s vyvolávací cenou jeden milion dolarů, za buy-it-now, tedy kup hned, chtěli kyberzločinci 7 milionů.

Po několika hodinách hackerská skupina uvedla, že obdržela „uspokojivou nabídku“ z neznámého zdroje. Prodej stanovil, že ukradený kód CDPR nebude znovu distribuován nebo znovu prodáván. Příslušená cena byla zaplacena v bitcoinech. Těžko se tak někdy dozvíme, kdo „zdrojáky“ a další odcizený obsah koupil.

Update: we have confirmed the auction has closed. Someone has indeed purchased the material.

Image courtesy of @DrFurfagMD pic.twitter.com/TnQVqTiM5w

— vx-underground (@vxunderground) February 11, 2021

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning