Hackerská skupina se pokouší napadnout 2,5 miliardy Gmail účtů
Společnost Google oficiálně potvrdila, že se hackerská skupina zaměřila na zhruba 2,5 miliardy Gmail účtů.
Nejpoužívanější emailová služba na světě čelí masivnímu útoku hackerů. Podle nejnovějších informací se měla hackerská skupina dostat údajům až k 2,5 miliardy účtů. Útok je aktuálně označován za jeden z největších v historii.
Útočníci měli získat přístup prostřednictvím sociálního inženýrství, konkrétně pak formou “vishing”, kdy se hackeři vydávají za vedení IT oddělení a vyžadují po zaměstnancích přístupy do systému. Získat následně měli jména a další osobní údaje, naštěstí ale nedošlo k úniku hesel. Spousta uživatelů však v posledních týdnech, ale i hodinách, hlásí například ve vláknu na Redditu neustálé problémy, extrémní počet nevyžádaných emailů a dokonce jsou kontaktováni “oficiálními" telefonními čísly, za kterými stojí útočníci a pokoušejí se získat další informace.
Elon Musk by mohl představit službu X Mail, konkurenta Gmailu
Elon Musk by brzy mohl představit službu X Mail. Doslovně to potvrdil ve vláknu, kde se řešila konkurence pro Google Gmail.
Společnost Google útok oficiálně potvrdila a svým uživatelům doporučuje nejlépe okamžitě zkontrolovat zabezpečení účtu a aktivovat dvoufázové ověření, a dodává, že nikdy žádný zaměstnanec nebude po uživateli vyžadovat sdílení hesla nebo kódu, který vám přijde na email nebo SMS. Google Gmail má v současné době více než 2,5 miliardy aktivních uživatelů, proto se doporučuje kontrola téměř úplně všem.