herni-high-end-zakladni-deska-se-socketem-am3-to-je-nova-msi-970-gaming
PCTuning Novinka

Herní high-end základní deska se socketem AM3+, to je nová MSI 970 GAMING

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
20. 6. 2014 10:00 2 Sdílej:

Společnost MSI oficiálně představila svoji novou základní desku vybavenou paticí AM3+ s podporou připojení procesů AMD FX, Phenom II, Athlon II a Sempron a založenou na čipové sadě AMD 970 společně s jižním můstkem SB950.

Reklama
Reklama

MSI 970 GAMING má formát ATX a procesor by měl být napájen 6+2fázovou kaskádou. Vzhled desky se nese v tradičním duchu série GAMING, tudíž se dočkáme černého PCB v kombinaci s červenými prvky zejména na chladičích. Kromě PCB jsou černě vyvedeny také čtyři sloty DIMM s podporou připojení DDR3 pamětí s frekvencí až 2133 MHz a kapacitou až 32 GB. Mezi další rozhraní patří dvojice slotů PCIe 2.0 x16, které poslouží k připojení grafických karet. Dále můžeme využít dvojici slotů PCIe 2.0 x1. Rozšiřující karty lze umístit do dvou tradičních slotů PCI.

K připojení disků je na desce umístěno šest portů SATA III (6 Gb/s). Tyto porty jsou řízeny jižní částí čipsetu SB950. Jižní můstek se stará také o správu 14 portů USB 2.0, z nichž je osm umístěno na zadním panelu (dva červené). O řízení čtyř portů USB 3.0 se stará řadič VIA VL806. Dva z nich jsou umístěny na zadním panelu.

Jedná se o desku určenou především hráčům, tudíž se můžeme těšit na některé zajímavé technologie, které ocení právě oni. Za zmínku stojí například 7.1kanálový zvukový kodek Realtek ALC1150 se šesti audio konektory a podporou výstupu S/PDIF. Zvuková část je oddělená od ostatních komponent a je stíněná. Plynulé hraní po internetu či lokální umožní kvalitní integrovaná síťová karta Killer E2205 s gigabitovým ethernetovým konektorem RJ45. Mezi další konektivitu zadního panelu patří také jeden kombinovaný konektor PS/2.

Stabilitu desky zajišťují komponent Military Class 4. Pro přetaktování komponent je k desce dodáván nástroj OC Genie 4. Pro jejich konfiguraci a monitorování pak můžeme využít BIOS 4 společně se software Control Center.

O ceně se zatím výrobce nezmiňuje.

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning