Herní výbava do pařanského doupěte pod taktovkou Razeru
i Zdroj: PCTuning.cz
Novinka Herní výbava do pařanského doupěte pod taktovkou Razeru

Herní výbava do pařanského doupěte pod taktovkou Razeru

Mirek Kočí

Mirek Kočí

9. 6. 2021 16:36

Značku Razer snad ani není potřeba představovat, tento výrobce vydobyl světoznámé renomé svými počítači i herním náčiním. A právě druhá zmiňovaná kategorie nás dnes bude zajímat nejvíce, podíváme se na výbavu pařanského doupěte.

Reklama

Nabídka Razeru je tak široká, že kdybychom měli popsat všechno nabízené herní náčiní, byli bychom tu minimálně týden. Proto jsme se rozhodli výpadu pařanského doupěte rozdělit do čtyř základních kategorií, do kterých jsme umístili hlavní favority, se kterými máme kladnou osobní zkušenost. Každý by si tak měl přijít na to své. 

Razer
i Zdroj: PCTuning.cz
RazerMyši s ocáskem i bez

Jednou z nejoblíbenějších myší současnosti je Razer Viper 8K. Láká na symetrickou konstrukci, díky čemuž ji mohou využít praváci i leváci. Optický senzor Razer 5G nabízí citlivost až 16 000 DPI, což je záruka přesných reakcí i v těch nejzběsilejších FPS akcích. Však také dotazovací frekvence činí nadprůměrných 8000 Hz.

Vyzdvihnout si rozhodně zaslouží také přepínače z dílny přímo tohoto výrobce s životností 70 milionů kliknutí, osvětlení Razer Chroma či 8 programovatelných tlačítek Hyperesponse. Třešničkou na dortu je pak velmi nízká hmotnost pouhých 69 gramů. V podstatě tak získáte myšku se stejnou hmotností jako perforované modely, ale nemusíte se obtěžovat s usazováním prachu v útrobách, což je častý neduh perforovaných modelů.

Pokud upřednostňujete raději bezdrátové modely, za pozornost rozhodně stojí Razer Orochi V2. Přestože jde o myšku bez ocásku, je dokonce ještě lehčí. Váží pouze 60 gramů, takže na cestách nebude velkou přítěží. Bezdrátové režimy jsou k dispozici dva Razer HyperSpeed Wireless a Bluetooth. Tento model se chlubí také optickým senzorem Razer 5G s citlivostí až 18 000 DPI, mechanickými spínači Razer druhé generace a výdrží na jedno nabití až 950 hodin.

Razer
i Zdroj: PCTuning.cz
Razer
Razer
i Zdroj: PCTuning.cz
RazerMalá a velká klávesnice

Také v případě klávesnic jsme si připravili dva různé modely. Minimalistickým vzhledem se snaží zaujmout Razer Huntsman Mini. Ta zabere na stole jen 60 % toho co klasické klávesnice, což je v řadě situací vleká výhoda. Obsahuje totiž až o 40 % méně kláves. Ale nelekejte se, o přístup k nim nepřijdete, jsou dostupné jako sekundární funkce jiných kláves.

Velkou výhodou je, že na rozdíl od konkurenčních kompaktních klávesnic nabízí tento model standardní rozložení dolního řádku, ovládání je tak velmi příjemné a intuitivní. Optické spínače Razer Purple nabízejí velmi dobrou zpětnou vazbu a slibují životnost až 100 milionů kliknutí, hliníková konstrukce se pak stará o velkou pevnost za jakékoliv situace. USB-C kabel je mimochodem odnímatelný, což se během transportu velmi hodí. 


Zástupcem klávesnic s klasickými rozměry je Razer BlackWidow V3 Pro, která se vyznačuje velmi pohodlným použitím díky rozměrné koženkové opěrce pro zápěstí. Práci velmi zefektivňuje také multifunkční digitální kolečko a 4 mediální klávesy.

Stejně jako u celé řady dalších periferií zde nalezneme podsvícení Razer Chroma podporující 16,8 milionu barev. Podsvícení je mimochodem díky průhledným pouzdrům spínačů daleko jasnější. Málokoho překvapí, že mechanické spínače pochází přímo z dílny Razeru. Pro úplnost doplňme, že klávesnice podporuje tři režimy připojení, a to včetně bezdrátové technologie Razer HyperSpeed.

Razer
i Zdroj: PCTuning.cz
Razer
Razer
i Zdroj: PCTuning.cz
RazerS headsety nic nepřeslechnete

Výběr herních sluchátek bývá často velmi podceňován, což je rozhodně škoda. Právě to, zda soupeře uslyšíte či nikoliv totiž může rozhodovat o výhře či prohře. Během testů se nám velmi osvědčil herní kabelový headset s USB připojením Razer Kraken V3 X. Ten se vyznačuje velkými 40mm měniči TriForce, HyperClear Cardoid mikrofonem pro čistý přenos vašeho hlasu a hybridními ušními polštáři z látky a paměťové pěny, které jsou velmi pohodlné. Ve Windows 10 navíc můžete využít virtuální 7.1kanálový zvuk. Nechybí ani podsvícení Razer Chroma RGB.

Nepatrně levnější je model Razer BlackShark V2 X, který nabízí také velmi čistý přenos hlasu. Jde o lehká uzavřená herní sluchátka s rozlišením 7.1. Ani zde nechybí pohodlné náušníky z paměťové pěny či pokročilé pasivní potlačení šumu. Pro úplnost dodejme, že měniče Razer TriForce mají průměr 50 mm, což je v dané cenové kategorii nadprůměrná hodnota.

Razer
i Zdroj: PCTuning.cz
Razer
Razer
i Zdroj: PCTuning.cz
Razer


Na co nezapomenout?

Samozřejmě klávesnice, myš a sluchátka nejsou to jediné, co tvoří správné pařanské doupě. Jak by se vám hrálo, kdybyste se nemohli pohodlně usadit? S ergonomicky tvarovaným křeslem Razer Iskur tuto otázku nebudete muset řešit. Je to totiž jedna z nejpohodlnějších herních židlí na trhu – vícevrstvá syntetická kůže, ergonomický systém podpory beder, 4D nastavitelné područky či polštáře z vysoce husté pěny, to jsou jen některá lákadla tohoto modelu.

Pokud se chystáte streamovat, lze za povinnou výbavu považovat také Razer Ring Light. Toto 12” prstencové světlo slouží pro dokonalé osvětlení video přenosů. Svému majiteli přitom nabízí přizpůsobitelné světelné spektrum – 3000 K, 4500 K a 6500 K, stejně tak je nastavitelný jas, a to od 10 do 100 %. Výhodou je i držák s kulovou hlavou pro montáž na PC s webovou kamerou či držák mobilního zařízení i digitální zrcadlovky. Součástí balení je i nastavitelný stativ. 

Razer
i Zdroj: PCTuning.cz
Razer
Razer
i Zdroj: PCTuning.cz
Razer


 

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama