Herní Wi-Fi 6 router ASUS TUF Gaming AX5400 v prodeji
PCTuning Novinka

Herní Wi-Fi 6 router ASUS TUF Gaming AX5400 v prodeji

Mirek Kočí

Mirek Kočí

22. 7. 2021 17:22

ASUS představil herní Wi-Fi 6 router TUF Gaming AX5400, který zajistí dobré kabelové i bezdrátové připojení, a to i v prostředí s vysokým počtem zařízení, jako jsou notebooky, chytré telefony, herní konzole nebo IoT produkty v moderních domácnostech.

Reklama
Reklama

Router využívá technologii OFDMA, která umožnuje signálu Wi-Fi 6 dostat se oproti signálu Wi-Fi 5 výrazně dále. Novinka je vybavena konfigurací 4x4 MU-MIMO a samostatnými 2,4GHz a 5GHz anténami pro minimalizaci rušení signálu. 

Dalším vylepšením je například tvarování paprsků, které směruje signál ke každému zařízení a zajišťuje tak stabilnější pokrytí. Kombinovaná síťová propustnost TUF Gaming AX5400 dosahuje rychlosti až 5 400 Mb/s. Oproti předchozím generacím by router měl nabízet až o 80 % širší pokrytí signálu.

TUF Gaming AX5400
TUF Gaming AX5400

TUF Gaming AX5400 dále podporuje technologii AiMesh, tedy možnost zapojení routeru do jediné Wi-Fi sítě s dalšími routery ASUS, které tuto technologii podporují. Tímto způsobem lze zajistit pokrytí i v těch největších domácnostech a domech. K využití se nabízí i funkce Link Aggregation, která pro WAN i LAN virtuálně spojí dva ethernetové porty s přenosovou rychlostí 1 Gb/s, což umožní využívat rychlost až 2 Gb/s při ethernetovém připojení k internetu či k síťovým zařízením připojených kabelem.

Router TUF Gaming AX5400 se v Česku a na Slovensku prodává za 4 599 Kč, resp. 173,90 euro s DPH.
 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning