hp-elite-x3-nadchne-skvelou-vybavou
Novinka HP Elite x3 nadchne skvělou výbavou

HP Elite x3 nadchne skvělou výbavou

Mirek Kočí

Mirek Kočí

5. 7. 2016 19:00 1

Špičkový phablet Elite x3 byl představen na veletrhu MWC v Barceloně. Mezi jeho hlavní taháky patří výkonný hardware a systém Windows 10 Mobile. Do prodeje se zatím nedostal, avšak to by se mělo už brzy změnit.

Reklama

HP Elite x3 má všechno, co by měl špičkový smartphone mít. Obří šestipalcový displej s úhlopříčkou 5,96 palce dostal WQHD rozlišení, tedy 2 560 × 1 440 pixelů. O pohon se stará procesor Qualcomm Snapdragon 820, kterému sekundují grafická karta Adreno 530 a 4 GB RAM.

Vnitřní paměť má kapacitu 64 GB, je tu také slot na karty a podpora všech bezdrátových technologií včetně LTE-Advanced. Bezdrátově lze novinku i dobíjet, kapacita baterie je vysokých 4 150 mAh. Telefon využívá nový USB-C konektor a podporovány jsou dvě SIM karty.

Hlavní foťák má rozlišení šestnáct megapixelů, ten čelní pak osm megapixelů. Telefon by měl dostat i čtečku otisků prstů. Ovšem tato funkcionalita bude uživatelům zpřístupněna až po aktualizaci, jejíž vydání je naplánováno na podzim. Díky Windows 10 Mobile by mělo fungovat i rozpoznávání oční duhovky.

HP Elite x3 bude dostupný ve dvou barevných variantách – Gold a Graphite/Chrome. Asi nejen my jsme zvědaví, jaká nakonec bude cena tohoto smartphonu.

Zdroj: Neowin

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama