hp-pracuje-na-dvou-novych-vykonnych-tabletech-zamerenych-na-firemni-vyuziti
PCTuning Novinka

HP pracuje na dvou nových výkonných tabletech zaměřených na firemní využití

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

29. 10. 2014 08:00 1

Splečnost Hawlett-Packard omylem na svých oficiálních stránkách zveřejnila specifikace dvou připravovaných tabletů, které by své uplatnění měly najít zejména ve firemním prostředí.

Reklama
Reklama

HP zatím tablety oficiálně nepředstavilo a ze svých stránek údaje o nich velice rychle smazalo, přesto se magazínu Notebook Italia povedlo ukořistit několik obrázků a část specifikací. Prvním chystaným počinem od HP je tablet HP Slate Pro 12, který by měl být vybavený 12,3palcovým displejem s rozlišením 1600 × 1200 pixelů. Displej by měl být opatřen sklem CT-40 FIT Corning Glass, které má za úkol zabraňovat ulpívání otisků prstů. Celkové rozměry tabletu budou 300,3 × 221 × 7,99 mm. V tloušťce tabletu se tedy žádná revoluce nekoná. Druhý přírůstek potom ponese označení Slate Pro 8 a nabídne 7,7palcový displej s vyšším rozlišením 2048 × 1536 pixelů. 

HP pracuje na dvou nových výkonných tabletech zaměřených na firemní využití

 

Uvnitř obou zařízení nalezneme čtyřjádrový procesor Snapdragon 801 z dílny Qualcomm s frekvencí 2,3 GHz a grafickým čipem Adreno 330. Procesoru by měly v obou případech sekundovat 2 GB operačních pamětí typu LPDDDR3 s frekvencí 800 MHz. Vnitřní úložiště se u obou modelů liší. Model Pro Slate 12 nabídne vnitřní kapacitu 32 GB, zatímco Pro Slate 8 bude mít pouze 8 GB interní paměti. Vnitřní úložiště obou zařízení budeme moci samozřejmě rozšířit pomocí microSD karty. Mezi další výbavou oba tablety potěší poměrně slušným zadním fotoaparátem, který má v případě Pro Slate 12 rozlišení 8Mpx a v případě Pro Slate 8 7 Mpx. Nechybí ani funkce automatického ostření a HDR. Oba tablety mají na čele také 2Mpx webovou kameru. Po stranách displeje potom výrobce umístil stereo reproduktory DTS Audio Sound+.

HP pracuje na dvou nových výkonných tabletech zaměřených na firemní využití

 

Pokud jste čekali, že u tabletů určených pro firemní prostředí HP zvolí operační systém Windows, byli jste na omylu. Oba modely totiž mají předinstalovaný OS Android 4.4.2 KitKat s několika málo nadstavbovými funkcemi od HP. Mezi konektivitou nechybí Wi-Fi (802.11ac), Bluetooth 4.0 + LE, NFC, GPS a podpora připojení k 3G a 4G LTE sítím, díky slotu pro nano SIM kartu. Fyzicky jsou oba tablety vybaveny jedním portem USB 2.0 a audio jackem. Oba modely nabídnout také různé senzory, jako je akcelerometr, gyroskop, barometr, digitální kompas či senzor okolního světla. 

HP pracuje na dvou nových výkonných tabletech zaměřených na firemní využití

 

O napájení HP Slate Pro 12 by se měla starat 37Wh baterie, přičemž u Pro Slate 8 není kapacita baterie zatím známá. Dočkat bychom se měly i řady softwarových balíčků jako je HP Notes, Kingsoft Office, Evernote, Skype či HP Print Services a Avast Mobile Security. K oběma modelům bude dodávaný také stylus. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning