hp-vydava-pracovni-stanici-typu-all-in-one-z1-g3-se-ctyrjadrovym-procesorem-xeon
PCTuning Novinka

HP vydává pracovní stanici typu all-in-one Z1 G3 se čtyřjádrovým procesorem Xeon

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
22. 4. 2016 12:30 3 Sdílej:

Počítače typu all-in-one už dávno nejsou doménou pouze pro domácí zábavu a často je uživatelé shání také pro pracovní účely. A právě jako výkonná pracovní stanice poslouží novinka firmy HP AiO PC Z1 G3.

Reklama
Reklama

Nová pracovní stanice umístěná do těla monitoru se oproti svým předchůdcům může pochlubit lepší HW výbavou, která jí řadí na špičku své kategorie, ale také kompaktnější a lehčí konstrukcí. Vybavená je 23,6palcovým displejem, který umí zobrazovat v rozlišení 4K Ultra HD. Mozkem zařízení může být v nejvyšší konfiguraci čtyřjádrový procesor Xeon E3-1270 v5 s taktem až 4 Ghz. Na výběr však bude celkem z šesti procesorů.

 

CPU může sekundovat 64 GB pamětí DDR4 s taktem 2133 MHz s podporou ECC či bez něho a bez vyrovnávací paměti. Celkem jsou pro paměti připraveny čtyři sloty. O grafický výkon se může ve vyšších konfiguracích starat buď grafika nVidia Quadro M1000M se 2 GB pamětí, nebo Quadro M2000M se 4 GB pamětí. Úložiště může být řešeno diskovou jednotkou HP Z Turbo G2 kombinující dva NVMe PCIe SSD s kapacitou až 1 TB s HDD či SSD ve dvou 2,5palcových pozicích. 

 

Na těle AiO najdeme také řadu moderních portů včetně dvojice Thunderbolt 3 přes rozhraní USB 3.1 typu C, rychlo-nabíjecí port USB, čtečku paměťových karet SD 4.0 či grafického výstupu DisplayPort 1.2. Nová pracovní stanice řady Z1 G by se měla na trhu objevit už v květnu za cenu pohybující se okolo 40 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2, 3

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning