HTC Touch Diamond2 - diamant na druhou
PCTuning Článek

HTC Touch Diamond2 - diamant na druhou

Zdeněk Šarman

Zdeněk Šarman

21. 7. 2009 03:00 33

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Dodávané příslušenství 3. Design a konstrukce 4. Konfigurace a výkon
5. Software a synchronizace 6. Fotoaparát a GPS navigace 7. Závěr

Úspěšný a oblíbený Touch Diamond z dílen společnosti HTC pomalu ale jistě na trhu střídá jeho mladší a po mnoha stránkách vylepšený nástupce. Stojí provedené změny opravdu za to, abychom svůj starý přístroj odložili na poličku a vyměnili jej za Touch Diamond2? To se dočtete v naší recenzi jednoho z hlavních favoritů stáje HTC.

Reklama
Reklama

Než přejdu k samotné recenzi nového Diamonda2 (plným názvem Touch Diamond2 T5353), dovolím si pár slov k jeho předchůdci, kterého mám možnost mezi jinými přístroji používat a kterého jsem po nějakou dobu používal i jako primární zařízení. V době uvedení přístroje na trh se bezesporu jednalo o technickou a zejména designovou perličku.

Černá barva, kovové prvky, lesklá jednolitá tlačítka a samozřejmě zadní kryt v podobě hran diamantu byly pro zájemce stejně velkým lákadlem jako detailní VGA displej s rozlišením 640x480px, 4GB integrované datové úložiště, rychlý 528MHz procesor a v neposlední řadě i GPS navigace.

HTC Touch Diamond2 - diamant na druhou

Přístroj měl samozřejmě i své stinné stránky a to jak po designérské stránce (např. nepatrné ulamování zadního krytu v prostru u stylusu, náchylnost k zanechávání otiskům prstů na přední i zadní straně), tak i po stránce technické (např. absence slotu na paměťovou kartu, nebo velice slabá výdrž baterie).

I tak ale v současné době považuji původního Diamonda za stále ještě nadstandardní zařízení. S případnými zásahy do softwaru (samozřejmě pod hrozbou ztráty záruky) ze strany fanoušků z xda-developers, nebo dokonce i z českých luhů a hájů v podobě populární ROM Eržiky z pera mistra Adowa, je možno Diamonda po softwarové dostat téměř do podoby nových zařízení s mnoha novými funkcemi, včetně nové verze rozhraní TouchFLO 3D nebo Windows Mobile 6.5 (zatím v betaverzi).

HTC Touch Diamond2 - diamant na druhou

S postupem času ale každý přístroj zastarává a také nemilosrdná konkurence tlačí vývoj stále kupředu. Podívejme se tedy jak v naší recenzi dopadla nebo nedopadla nová verze populárního Diamonda a jak obstála v souboji se starším kolegou, který nasadil laťku opravdu vysoko.

Ještě dodám, že náš test proběhl na anglické verzi zařízení. V prodeji již je ale oficiálně i verze česká, na kterou vedou i odkazy z tohoto článku.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning