HTC Touch Diamond2 - diamant na druhou
Článek HTC Touch Diamond2 - diamant na druhou

HTC Touch Diamond2 - diamant na druhou

Zdeněk Šarman

Zdeněk Šarman

21. 7. 2009 03:00 33

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Dodávané příslušenství 3. Design a konstrukce 4. Konfigurace a výkon
5. Software a synchronizace 6. Fotoaparát a GPS navigace 7. Závěr

Úspěšný a oblíbený Touch Diamond z dílen společnosti HTC pomalu ale jistě na trhu střídá jeho mladší a po mnoha stránkách vylepšený nástupce. Stojí provedené změny opravdu za to, abychom svůj starý přístroj odložili na poličku a vyměnili jej za Touch Diamond2? To se dočtete v naší recenzi jednoho z hlavních favoritů stáje HTC.

Reklama
Reklama

A závěrečný verdikt? Z technického hlediska je Diamond2 dokonalost sama. Absence integrovaného paměťového úložiště je sice jistým krokem zpět, ale vyvažuje jej přítomnost slotu na microSD paměťové karty. Pochvalu si zaslouží i velký displej s vynikajícím WVGA rozlišením.

Po designové stránce nelze mít proti přístroji taktéž žádnou větší výtku. Kovové prvky, jednoduchý design a výborně řešená tlačítka dělají Diamonda2 velice příjemného společníka. Jedinou výtkou může snad být dle mého zbytečný zoom panel pod displejem, který najde využití pouze v pár programech.

HTC Touch Diamond2 - diamant na druhou

Co se ovládání a zejména TouchFLO 3D týče, je to věc především zvyku a oblíbenosti. Díky Windows Mobile je možno standardní rozhraní HTC nahradit jakýmkoliv jiným, případně jej samozřejmě používat bez něj.

Po funkční stránce opět nelze mít proti přístroji námitek. 5MPx fotoaparát sice nedokáže nahradit specializované přístroje, ale pro většinu fotek naprosto postačí, pokud se obejdete bez přisvětlovací diody. stejně tak lze Diamonda2 bez obav použít o pro navigaci a zájemci využijí i FM rádio.

Kamenem úrazu často bývá cena. Ta sice není z nejnižších, ale kvalitě přístroje je naprosto přiměřená.

Pokud tedy toužíte po spolehlivém přístroji s líbivým designem a skvělou funkčností, je Diamond2 ta pravá volba.

HTC Touch Diamond2

Klady

Zápory

+ design a konstrukce - využití zoom panelu
+ WVGA displej  - chybí integrované paměťové úložiště
+ rozměry a hmotnost  - chybí přisvětlovací dioda 

Cena včetně DPH: 11.875Kč


Za zapůjčení děkujeme společnosti Sunnysoft s.r.o. a těšíme se na další spolupráci.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning