HTC Touch Pro 2 - vydařený následovník
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek HTC Touch Pro 2 - vydařený následovník

HTC Touch Pro 2 - vydařený následovník

Zdeněk Šarman

Zdeněk Šarman

6. 8. 2009 03:00 17

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Dodávané příslušenství 3. Design a konstrukce 4. Konfigurace a výkon
5. Software a synchronizace 6. Fotoaparát a GPS navigace 7. Závěr

Společnost HTC stále pokračuje v inovacích svých zařízení a proto po úspěšné inovaci Diamonda do podoby Diamonda 2 zde máme další dvojku, tentokrát na přístroji Touch Pro. Nová verze slibuje lepší vybavení jak po hardwarové, tak po softwarové stránce a samozřejmě také hardwarovou QWERTY klávesnici. Vyplatí se nemalá investice do nové verze?

Reklama

Jak je již dobrým zvykem, před samotnou recenzí Touch Pro2 (plným názvem Touch Pro2 T7373), si řekněme pár slov k jeho předchůdci. Touch Pro byl zejména alternativou ke starší verzi Diamonda, oproti kterému navíc nabízel zejména hardwarovou vysouvací QWERTY klávesnici a slot pro paměťové karty. Vylepšení bylo samozřejmě více, například přisvětlovací dioda fotoaparátu, vyšší kapacita baterie apod., ale zejména klávesnice byla největším tahákem Touch Pro.

Stejně jako v případě Diamonda, i Touch Pro prošel mýma rukama, resp. stále prochází, protože v současné době jej používám jako primární zařízení pro komunikaci, navigaci, organizování času apod. Pro, stejně jako u Diamonda, stále hovoří i technické parametry v podobě VGA displeje s rozlišením 640x480px, rychlého 528MHz procesor, GPS navigace a samozřejmě hardwarové QWERTY klávesnice, stejně jako decentní design v černé barvě.

HTC Touch Pro 2 - vydařený následovník
i Zdroj: PCTuning.cz


HTC Touch Pro

Co se stinných stránek přístroje týče, sice jich není moc ale i ty se časem objevily. Stejně jako jiná chytrá zařízení s Windows Mobile je i Touch Pro náročný na energii. Baterie je sice o poznání lepší než v případě dřívějšího Diamonda, ale k ideálu má stále daleko. Stejně tak i váha (165g) není zrovna nejnižší. V neposlední řadě je mínusem také tloušťka přístroje, neboť právě zde si hardwarová QWERTY klávesnice vybrala svou daň.

HTC Touch Pro 2 - vydařený následovník
i Zdroj: PCTuning.cz


HTC Touch Pro2

Po softwarové stránce a zejména díky fanouškům z xda-developers, ovšem Touch Pro nijak nestrádá. Provozuji v něm systém Windows Mobile 6.5 (zatím v betaverzi), nové rozhraní TouchFLO 3D (resp. s nedávným ohlášením nové verze již starší, upravený právě z dnes testovaného Touch Pro2), nejnovější verzi navigačního programu iGO8 apod.

Jen pro úplnost uvedu také starší předchůdce, kteří prošli testem na našem serveru a to HTC P4350 a HTC TyTN II, taktéž s hardwarovou QWERTY klávesnicí.

 HTC TyTN II
i Zdroj: PCTuning.cz
HTC TyTN II


HTC P4350

Díky naprosto stejnému softwaru a vybavení si dovolím vypůjčit části článku z dřívějšího testu zařízení Diamond2. Pojďme se tedy podívat, jak v dnešní recenzi obstojí nebo neobstojí Touch Pro2, který jsem sice měl v anglické verzi, ale oficiálně je v distribuci již ve verzi české.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama