huawei-muze-nakupovat-americke-soucastky-dalsich-90-dni
Novinka Huawei může nakupovat americké součástky dalších 90 dní

Huawei může nakupovat americké součástky dalších 90 dní

Mirek Kočí

Mirek Kočí

20. 8. 2019 11:00

Americké ministerstvo obchodu prodloužilo výjimku firmě Huawei, která společnosti umožňuje nakupovat nezbytně nutné komponenty od amerických společností. Ve Washingtonu to oznámil americký ministr obchodu Wilbur Ross. Krok jeho úřadu se očekával, přestože se proti dalšímu obchodování s Huawei vymezil prezident Donald Trump.

Reklama

Prodloužením se obnovila dohoda, která vypršela včera, tedy 19. srpna. Čínská společnost tak může po dobu následujících 90 dní udržovat stávající telekomunikační sítě a dodávat softwarové aktualizace pro své chytré telefony. Ministerstvo obchodu USA nicméně ve stejný okamžik také oznámilo, že zařadí na černou listinu dalších 48 přidružených firem Huaweie, které tak budou podléhat ekonomickým restrikcím

Huawei je největším světovým výrobcem telekomunikačních zařízení a druhým největším výrobcem chytrých telefonů. Spojené státy podezírají výrobce ze spolupráce s čínskou rozvědkou, firma to ale od samého začátku popírá. Donald Trump v polovině května zařadil Huawei na černou listinu a od té doby americké podniky potřebují zvláštní povolení, aby jí mohly dodávat své produkty.

Huawei může nakupovat americké součástky dalších 90 dní
i Zdroj: PCTuning.cz

Huawei dlouhodobě obchoduje s předními americkými technologickými firmami. Například s Cisco Systems, Intelem, Broadcomem nebo Googlem. Právě nejistá situace kolem přístupu k plné verzi Androidu podnik donutila k urychlení vývoje vlastního operačního systému. Ten se jmenuje Harmony OS a v budoucnu poběží například v počítačích, chytrých televizorech nebo mobilech. Prvním uvedeným smartphonem s HarmonyOS se má stát Mate 30 lite určený výhradně pro čínský trh.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama