huawei-prodava-notebook-matebook-13-da-k-nemu-hodinky-zdarma
PCTuning Novinka

Huawei prodává notebook MateBook 13, dá k němu hodinky zdarma

Mirek Kočí

Mirek Kočí

25. 7. 2020 09:00 1

Huawei zažívá v posledních letech přerod v elektronického giganta, v jeho nabídce tak nalezneme například notebooky, které se nyní výrobce chystá nabízet i v Česku. Zástupci společnosti nyní oficiálně představili českou variantu nejnovějšího MateBooku 13, kompaktního a snadno přenosného notebooku v celokovovém designu.

Reklama
Reklama

MateBook 13 disponuje 13palcovou obrazovkou s rozlišením 2K, tedy 2 160 x 1 440 pixelů, poměrem stran 3:2 a stoprocentním pokrytím barevného prostoru sRGB. Mimochodem rámečky okolo obrazovky jsou tenké pouze 4,4 mm.

O grafický výkon se stará čip Radeon Vega 8, pracovní tempo dále udává čtyřjádrový procesor AMD Ryzen 5 3500u. Operační paměti je 8 GB a úložištěm se stane, dle preferencí uživatele, buď 256GB nebo 512GB PCIe solid-state disk (SSD). Rozměry kompaktního počítače činí 286 x 211 x 14,9 mm a hmotnost je 1,31 kilogramu.

 Huawei prodává notebook MateBook 13, dá k němu hodinky zdarma

Rychlé dobíjení a zapnutí jedním stisknutím tlačítka

Mezi další charasteriky MateBooku 13 patří vyskakovací webkamerka schovaná v klávesnici, rychlé nabíjení, podsvícená klávesnice nebo čtečka otisků prstů v zapínacím tlačítku. Čtečka otisku prstů v zapínacím tlačítku kombinuje hned dvě akce. Jedním stiskem se totiž MateBook 13 nejen zapne, ale zároveň i odemkne.

Baterie má kapacitu 41,8 Wh a podle výrobce zajistí až dvanáct hodin přehrávání videa ve Full HD rozlišení. Adaptérem s výkonem 65W, který je přibalen k počítači, lze nabíjet nejen samotný notebook, ale i jakékoli jiné zařízení kompatibilní s nabíjením přes USB-C, telefony Huawei s funkcí SuperCharge se pak z tohoto adaptéru budou nabíjet za nejkratší možnou dobu.

 Huawei prodává notebook MateBook 13, dá k němu hodinky zdarma

Bohaté softwarové funkce

Notebook přináší mnoho zajímavých inovací i v oblasti softwarových řešení. Jedním takovým řešením je také Huawei Share. Jde o balík funkcí, které mimo jiné umožňují rychlou a snadnou výměnu souborů mezi chytrými telefony Huawei a notebooky MateBook. Kromě pohodlného posílání souborů se Huawei Share hodí na ovládání telefonu prostřednictvím periferií počítače nebo na ovládání telefonu na obrazovce notebooku.

V rámci akce chytré hodinky zdarma

MateBook 13 bude na českém trhu k dispozici od 27. července v prodejní síti Datart, od začátku září pak u všech českých obchodníků. Doporučená koncová cena zařízení bude 21 999 Kč a zákaznici, kteří si MateBook 13 pořídí v rámci zaváděcí akce, do konce srpna dostanou od Huawei navíc jako dárek chytré hodinky Huawei Watch GT 2e.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning