huawei-uz-prodal-10-milionu-kusu-sve-jednicky-p9
Novinka Huawei už prodal 10 milionů kusů své jedničky P9

Huawei už prodal 10 milionů kusů své jedničky P9

Mirek Kočí

Mirek Kočí

29. 12. 2016 14:00

Huawei P9 (Plus) je povedený a cenově dostupný smartphone. Nyní čínský výrobce zveřejnil, že se ho od začátku prodeje v dubnu (tedy za zhruba osm měsíců) prodalo už přes deset milionů kusů. To je impazantní číslo.

Reklama

Huawei má přitom v nabídce ještě jeden tahák, a to levnější provedení modelu P9 s přídomkem lite. Jeho prodeje ale známé prozatím nejsou, stejně jako prodeje sesterského Honoru 8, který se prodává s prakticky totožnou výbavou jako P9.

Za uplynulé čtvrtleté Huawei prodal celkem 33,59 milionu smartphonů, což oproti stejnému období před rokem představuje nárůst o 23 procent. Necelá polovina z prodaných telefonů přitom spadala do kategorií střední a nejvyšší třída.

Velký nárůst v popularitě zaznamenal výrobce zejména ve vyspělých evropských zemích, prodeje mu meziročně stouply hlavně ve Velké Británii, Francii a Německu.

Huawei je v současnosti třetím největším výrobcem smartphonů na světě. Šéf společnosti Huawei Richard Yu však před měsícem oznámil, že chce, aby se jeho společnost na poli chytrých telefonů do dvou let stala druhým největším světovým výrobcem. Předehnat tak chce současnou dvojku Apple.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama